دستورات شی جینپینگ برای تقویت آمادگی جنگی ارتش چین

رئیس جمهوری چین روز دوشنبه به ارتش کشورش دستور داد تا برای اقدام “در هر لحظه‌ای” آماده شود و بر کسب آمادگی جنگی “تمام وقت” تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری شینهوا، شی جینپینگ، رئیس جمهوری چین تاکید کرد که نیروهای مسلح کشورش آموزش در شرایط جنگی واقعی را تقویت کنند تا از آمادگی آنها در تمامی زمان‌ها اطمینان حاصل شود.

رئیس جمهوری چین تاکید کرد: ارتش آزادی‌بخش خلق باید برای اقدام در هر لحظه‌ای آماده باشد و باید در آمادگی جنگی تمام وقت به سر ببرد. تنش‌ها در خط مقدم باید برای صیقل دادن قابلیت‌های نیروها و مانورهای آموزشی لازم برای یکی کردن فناوری استفاده کرد.

او در اولین فرمان خود به کمیسیون نظامی مرکزی در سال ۲۰۲۱ بر تقویت آموزش نظامی در شرایط جنگی واقعی و توانایی برای برد تاکید کرد.

شی جینپینگ گفت، ارتش آزادی‌بخش خلق باید به شکلی قاطع فرمان‌های کمیسیون نظامی مرکزی و حزب کمونیست چین را برای بزرگداشت صدمین سالروز تاسیس این حزب در اول ژوئیه با عالی‌ترین عملکرد اجرا کند.

او همچنین پیشنهاد افزایش قابل توجه استفاده از فناوری در مانورها و همگام بودن با تازه‌ترین دستاوردها در ارتش و دانش فناوری پیشرفته را مطرح کرد.

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *