کرونا حریف رشد دیجیتال اقتصاد چین نشد

 

با وجود شرایط خاص کرونا و قرنطینه مردم، اقتصاد دیجیتال چین ۹.۷ درصد در سال گذشته میلاد ی رشد داشته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، به نقل از ساوت چاینا مورنینگ پست، اقتصاد دیجیتال چین حدود 40 درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور را در 2020 تشکیل می‌داد. مصرف‌کنندگان و کسب و کارها بسیاری از فعالیت‌های روزانه خود را در بحبوحه مشکلات به وجود آمده از بحران کرونا به صورت اینترنتی و آنلاین انجام می‌دادند.

این بخش از اقتصاد چین در سال گذشته میلادی به 39.2 تریلیون یوان  (6 تریلیون دلار) رسید یعنی 3.3 تریلیون یوان افزایش نسبت به 2019.

اقتصاد دیجیتال چین 38.6 درصد از تولید ناخالص داخلی آن را در سال گذشته میلادی تشکیل می‌داد یعنی 2.4 درصد بیشتر از 2019. این اطلاعات طی گزارشی با عنوان «رشد اقتصاد دیجیتال در چین» در چهارمین اجلاس دیجیتال چین در روز یکشنبه در استان فوجیان اعلام شد.

اقتصاد دیجیتال چین 9.7 درصد در سال گذشته میلادی رشد داشته یعنی بیش از نرخ رشد تولید ناخالص داخلی این کشور در همین دوره. این بخش از اقتصاد شامل تولیدات الکترونیکی، مخابراتی، اینترنتی و خدمات نرم‌افزاری و همچنین ارزش افزوده استفاده از فناوری‌های دیجیتال در کسب و کارهای سنتی می‌شود.

این اطلاعات بر نقش اقتصاد دیجیتال چین در بحبوحه همه‌گیری کرونا و مختل شدن روند معمول زندگی مردم در آغاز سال گذشته میلادی تاکید می‌کند. بخش فناوری کمک بسیاری به نجات جان مردم طی این بحران کرد: ربات‌های بیمارستانی، نرم افزارهای کد سلامتی، آموزش آنلاین و دورکاری همگی نقش مهمی در پیشبرد اقتصاد چین در شرایطی داشتند که اکثر مردم در خانه‌هایشان قرنطینه بودند.

اقتصاد چین 3.2 درصد در سه ماهه دوم سال گذشته میلادی رشد کرد و اولین اقتصاد بزرگی بود که توانست خود را از بحران کرونا بیرون بکشد.

 

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *