دلار حتی با انتشار یوان چین، سقوط نمی کند

 

به نقل از صحبت‌های یکی از مقامات آمریکا، با انتشار یوان دیجیتال چین، باز هم دلار به عنوان برترین ارز دنیا به سلطه خود بر اقتصاد جهان ادامه می‌دهد.

بزرگترین بانکهای مرکزی دنیا از جمله بانک مرکزی چین و فدرال رزرو آمریکا در حال کار بر روی انتشار یک پول دیجیتال هستند و هدفشان از این کار بهبود سیستم‌های پرداخت و جلوگیری از افزایش ارزهای مجازی است.

طرح بانک مرکزی چین برای انتشار  یوان دیجیتال در تلاش برای بین‌المللی کردن یوان، بسیار جلوتر از طرح‌های مشابه در سایر اقتصادهای دنیا است.

به این ترتیب برخی تحلیلگران نگرانند سرعت بالاتر سومین اقتصاد بزرگ دنیا در انتشار یوان دیجیتال باعث کاهش سلطه دلار در دنیا شود.

ولی هستر پیرس، یک افسر جمهوریخواه در کمیسیون اوراق بهادار و ارز آمریکا اعلام کرد افزایش استفاده از ارزهای دیجیتال که به طور خصوصی و عموماً با پشتوانه دلار منتشر می‌شوند، همچنان موقعیت ارز آمریکا را حفظ خواهد کرد.

وی گفت اگر پشتوانه این ارزهای دیجیتال دلار باشد، می‌تواند همچنان ارز برتر دنیا باقی بماند.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو آمریکا در روز چهارشنبه گفت طرح‌های چین برای انتشار یوان دیجیتال باعث تسریع روند انتشار دلار دیجیتال نمی‌شود و تاکید کرد هدف اولیه تسریع ورود به بازار نیست بلکه جلوگیری از بروز اشتباه در دیجیتالی کردن دلار است.

 

 

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *