ایمنی خودروهای تسلا زیر سوال رفت

با افزایش موج شکایات از شرکت آمریکایی تسلا در رابطه با ایمنی محصولات و خدمات پس از فروش در چین، مدیران این مجموعه، همکاری خود را با نهادهای نظارتی چین بیشتر کردند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، شرکت آمریکایی تسلا در پی برخی شکایت‌ها در مورد ایمنی محصولات این شرکت و خدمات پس از فروش آن در چین، همکاری با نهادهای نظارتی این کشور را افزایش داده است چرا که این سازنده خودروهای برقی در دومین بازار بزرگ خود هدف تحقیقات موشکافانه قرار گرفته است.

این اقدام پس از آن صورت گرفت که نگرانی‌های مربوط به ایمنی دوربین‌های این خودروساز که دفتر مرکزی آن در کالیفرنیا مستقر شده است، مطرح شد.

در ماه مارس، مقامات چینی طبق گزارشات ورود اتومبیل‌های برقی تسلا را به مجتمع های نظامی ممنوع و استفاده از آنها را برای کارمندان شرکت‌های دولتی محدود کردند.

علاوه بر این، نهادهای نظارتی چین تسلا را به دلیل گزارشات مصرف‌کنندگان در مورد آتش گرفتن باتری، شتاب غیر‌منتظره و خرابی نرم افزارهای بروزرسانی شده خودروها احضار کردند.

یش از این، نمایندگان تسلا در جلسات غیرعلنی با مقامات چین شرکت نکرده بودند. جلساتی که در آن مقامات دولتی معمولاً موضوعاتی مانند سیاست‌ها و استانداردهای صنعت را با شرکت های جهانی و محلی، انجمن های صنفی و اندیشکده‌ها مطرح می‌کنند.

رویترز به نقل از برخی منابع اعلام کرد که مدیران تسلا اخیراً حداقل در چهار جلسه در مورد موضوعاتی مانند ذخیره سازی داده‌های خودرو، فناوری های ارتباطی بین وسیله نقلیه و زیرساخت، بازیافت خودروها و انتشار کربن شرکت کرده‌اند.

گزارش شده است که این خودروساز مدیرانی را برای به روزرسانی پایگاه داده سیاست‌های خود و توسعه روابط با انجمن‌های صنعتی و مقامات ایالتی، استخدام کرده است.

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *