رشد چشمگیر ذخایر ارز خارجی چین

با پایین آمدن ارزش دلار، ذخایر ارز خارجی چین در ماه آوریل به  ۲۸.۱۵ میلیارد دلار افزایش یافته و به ۳.۱۹۸ تریلیون دلار رسیده است.

 به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، ذخایر ارز خارجی چین که بزرگترین ذخایر دنیا است در ماه آوریل به دنبال ضعف دلار نسبت به ماه قبل از آن افزایش داشت.

 

اطلاعات بانک مرکزی چین نشان می‌دهد ذخایر ارز خارجی این کشور 28.15 میلیارد دلار افزایش یافته و به 3.198 تریلیون دلار رسیده است. تحلیلگرانی که رویترز از آنها نظرسنجی کرده بود انتظار داشتند این ذخایر تا 3.2 تریلیون دلار نسبت به 3.17 تریلیون دلار ماه مارس افزایش یابد.

طبق گزارش بانک مرکزی چین، این افزایش نتیجه کاهش ارزش دلار در برابر ارزهای بزرگ دنیا و افزایش قیمت سرمایه‌های جهانی بوده است.

ارزش یوان 1.2 درصد در ماه آوریل نسبت به دلار افزایش داشت درحالی که ارزش دلار آمریکا 2.1 درصد در برابر ارزهای برتر دنیا پایین آمده بود.

 

جریان ورود سرمایه‌های خارجی به چین در ماه آوریل به دنبال رشد اقتصاد این کشور در سه ماهه اول سال جاری میلادی  ادامه داشت.

چین با 13.5 میلیارد دلار 95 درصد از جریان ورود سرمایه‌های خارجی به بازارهای نوظهور را در ماه گذشته میلادی در اختیار داشته است.

ذخایر طلای چین در پایان آوریل برابر با 62.64 میلیون اونس بود که تغییری نسبت به ماه قبل از آن نداشت.

ارزش ذخایر طلای چین در پایان آوریل تا 110.73 میلیارد دلار نسبت به 109.18 میلیارد دلار انتهای ماه مارس افزایش داشت.

چین در سه ماهه اول سال جاری میلادی 75.1 میلیارد دلار مازاد حساب جاری ثبت کرد که برابر با 2 درصد تولید ناخالص داخلی این کشور بود.

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *