واکسن کرونای چین در لیست سازوکار جهانی کواکس قرار گرفت

با تایید واکسن سینوفارم چین از سوی سازمان بهداشت جهانی (WHO)، شانس حضور این واکسن در لیست برامه واکسیناسیون جهانی علیه بیماری کووید۱۹بیشتر می‌شود.

به گزارش ایسنا، سازمان جهانی بهداشت مجوز استفاده اضطراری از واکسن کروناویروس سینوفارم را که تولید یک شرکت چینی است صادر کرد و با این اقدام قرار گرفتن این واکسن در سازوکار جهانی کوواکس علیه بیماری کووید-۱۹ تقویت شد.

واکسن سینوفارم یکی از دو واکسن اصلی کروناویروس در چین است که به صدها میلیون نفر در این کشور و مناطق دیگر تزریق شده است. این اولین واکسن تولید شده توسط یک کشور غیر غربی است که مورد حمایت سازمان جهانی بهداشت قرار گرفته است.

همچنین برای اولین بار است که سازمان جهانی بهداشت مجوز استفاده اضطراری از یک واکسن چینی را برای مقابله با یک بیماری عفونی صادر کرده است.

لیست سازمان جهانی بهداشت از واکسن‌هایی که مجوز استفاده اضطراری را گرفته اند نشانه‌ای برای تنظیم‌کنندگان مقررات دارویی کشورهاست که این محصول ایمن و موثر است و همچنین مجوز دارد در سازوکار جهانی کوواکس که به منظور واکسیناسیون مردم در کشورهای فقیر ترتیب داده شده، مورد استفاده قرار گیرد.

به گزارش ایسنا به نقل از ژاپن تودی، همچنین سازمان جهانی بهداشت مجوز استفاده اضطراری از واکسنهای کروناویروس فایزر-بیو ان تک، آسترازنکا، جانسون اند جانسون و مدرنا را صادر کرده است.

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:
این نوشته در علمی ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *