دعوت از ۵ بازیکن خارجی در ترکیب تیم ملی فوتبال چین

تیم ملی چین، برای بهتر بازی کردن در جام جهانی، از ۵ بازیکن خارجی در ترکیب خود استفاده می‌کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از شینهوا، تیم ملی فوتبال چین پنج بازیکن خارجی را برای مسابقات حساس مقدماتی جام جهانی به اردو دعوت کرد که از اواخر این ماه آغاز می شود. اکنون پرجمعیت ترین کشور جهان سیاست بحث برانگیز چینی کردن خارجی‌ها را افزایش می‌دهد.

تیم ملی فوتبال چین جاه طلبی‌های بزرگی دارد اما سال‌هاست که این تیم حرف خاصی برای گفتن نداشته است و تیم ملی این کشور در رتبه ۷۷ رده بندی فیفا قرار دارد. این تیم برای رسیدن به جام جهانی قطر ۲۰۲۲ روی به جذب بازیکنان خارجی آورده است.

لی تای یک تسر مربی تیم ملی فوتبال چین نفرات خود را به اردو دعوت کرده که شامل سه بازیکن هجومی است که اصالتاً اهل برزیل هستند. این بازیکنان الکسون، فرناندو هنریکه و آلن کاروالیو هستند.

همچنین تایاس براونینگ، مدافع میانی سابق اورتون که در شهر لیورپول متولد شد و در تیم های جوانان انگلیس بازی می کرد نیز در این اردو حضور دارد.

پنجمین بازیکن نیکو یناریس، هافبک سابق آرسنال  که قبل از انتقال به چین در تیم های جوانان انگلیس بازی کرده است.

برخی از رسانه‌های چینی اقدام در مورد جذب بازیکنان خارجی را زیر سوال برده‌اند.

چین در گروه A مقدماتی آسیا با هشت امتیاز دوم است. در این گروه سوریه صدرنشین است. فقط تیم های اول و بهترین تیم های دوم راهی دور بعدی می شوند.

بقیه مسابقات در گروه A قرار است از ۳۰ مه تا ۱۵ ژوئن در چین برگزار شود و میزبان باید به مصاف گوام، مالدیو، فیلیپین و سوریه برو

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *