ابراز تاسف «جائو لی جیان» از ممانعت آمریکا برای پایان حملات اسرائیل به غزه

سخنگوی وزارت امور خارجه چین، از ممانعت آمریکا در تصویب بیانیه شورای امنیت در خصوص اتمام حملات رژیم صهیونیستی براز تاسف کرده است. فلسطین،

به گزارش ایرنا، «جائو لی جیان» روز سه شنبه در نشست خبری در پکن افزود: به همین دلیل آمریکا در شورای امنیت به شکل بی سابقه ای در انزوا قرار گرفته و در طرف مقابل وجدان و اخلاق بشری ایستاده است.

آمریکا از ۱۶ مه تا کنون سه بار از تصویب بیانیه مشترک شورای امنیت سازمان ملل با هدف خاتمه درگیری و خشونت بین فلسطین و اسراییل و حفاظت از غیرنظامیان فلسطینی ممانعت کرده است.

گزارش‌ها حاکی است آمریکا همچنین با فروش موشک‌های هدایت‌شونده دقیق به ارزش ۷۳.۵ میلیارد دلار به اسراییل موافقت کرده است.

سخنگوی وزارت خارجه چین در این باره گفت: اکثر مطلق اعضای شورای امنیت بر این باورند که باید برای پیشبرد مذاکرات صلح فلسطین و اسراییل و برقراری همزیستی مسالمت‌آمیز دو کشور یکصدا باشند. اما آمریکا نه تنها برای جلوگیری از درگیری بین فلسطین و اسراییل اقدام نکرده، بلکه رفتار تنش زا داشته است.

نیروهای اشغالگر صهیونیست از دوشنبه هفته گذشته (۲۰ اردیبهشت) حملات و تجاوزهای وحشیانه خود علیه فلسطینیان ساکن باریکه غزه را آغاز کرده اند که تاکنون در اثر این حملات ۲۱۸ فلسطینی شهید و یک هزار و ۲۳۵ نفر دیگر زخمی شده اند. مقاومت فلسطین نیز در پاسخ به ادامه تجاوزهای صهیونیست‌ها و حملات به غزه، اقدام به موشک باران سرزمین‌های اشغالی کرده است.

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *