نگرانی مردم چین از ممنوع شدن مبادلات ارزهای دیجیتال

با گسترش روند بازار ارزهای دیجیتالی در دنیا، طبق خبری از رویترز، چین مبادلات این گونه از ارزها را ممنوع اعلام کرده است.

به گزارش ایسنا، خبرگزاری رویترز در خبری اعلام کرد چین موسسات مالی و شرکت های پرداخت را از ارایه خدمات مربوط به تراکنش‌های رمزارزها منع کرده و به سرمایه گذاران در خصوص مخاطرات این دست معاملات هشدار داده است. طبق اعلام رویترز بانک‌ها و کانال‌های پرداخت آنلاین به موجب دستور جدید حق ارایه هیچ گونه خدمت مرتبط با ارزهای دیجیتالی از جمله ثبت نام، معامله یا تسویه حساب تراکنش‌های ارزهای دیجیتالی به مشتریان خود را ندارند.

بسیاری از خبرگزاری‌ها نیز به نقل از رویترز اعلام کرده‌اند که انجمن خدمات مالی اینترنتی چین، انجمن بانکداری چین و انجمن پرداخت و تسویه چین در بیانیه‌ای مشترک، ارایه دهندگان خدمات مالی را از فراهم کردن امکانات مورد نیاز معالات رمزارزها منع کرده اند. این بیانیه در سایت شبکه ملی چین (سی سی تی وی) و صفحه رسمی بانک مرکزی چین در شبکه اجتماعی وی چت نیز منتشر شده است.

در این بیانیه اعلام شده است که ارزهای دیجیتالی فعلی موجود در بازار توسط هیچ نهاد یا دولت رسمی منتشر نشده اند و به دلیل نداشتن یک پشتوانه واقعی، امکان به خطر انداختن جدی سرمایه افرادی که در آن ها سرمایه‌گذاری کنند، وجود دارد.

با این حال برخی از فعالان بازار ارزها دیجیتالی در چین اعلام کرده اند که بیانیه منتشرشده، چیز جدیدی نیست و جایی برای نگران شدن وجود ندارد. کیاو وانگ- کارشناس ارزهای دیجیتالی از موسسه دیفای الیانس- در توییتی نوشت: در یک سلسله وقایع احمقانه، رویترز خبری گمراه کننده در خصوص ممنوعیت (ارزهای دیجیتالی) در چین منتشر کرد و مردم این خبر را بازنشر و باور کردند که در نتیجه بازار به دنیال این خبر ریزش کرد. اینطور نبوده که چین حالا ارزهای دیجیتالی را ممنوع کرده باشد، فقط یک قانون در این بیانیه که سال ها قبل تصوی شده بود، یادآوری شده است.

سایت کریپتونیوز هم در این رابطه نوشت: نه اینکه قانون جدیدی (در چین) وضع شده باشد بلکه این بیانیه مشترک با استناد به یک قانون قبلی به فعالان چینی یادآوری کرده است که تراکنش‌های مرتبط با رمزارزها زیر چتر حمایت قانون نیست و سرمایه گذاران به تنهایی مسئول هر اتفاقی هستند که بیافتد. دولت چین شهروندان کشورش را از نگهداری ارزهای دیجیتالی یا استخراج آن‌ها منع نکرده است.

انتهای پیام

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

1 دیدگاه برای “نگرانی مردم چین از ممنوع شدن مبادلات ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *