پکن؛ ایمن در برابر کرونا

با آغاز واکسیناسیون جمعی پکن برای افراد بالای ۱۸ سال، حدود ۸۰ درصد ساکنان این شهر اولین دوز واکسن کرونا را دریافت کردند، تا پکن نخستین شهری باشد که به ایمنی جمعی دست یابد.

به گزارش ایرنا از رادیو بین المللی چین، کارشناسان بر این باورند که احتمالا پکن اولین شهر چین خواهد بود که به ایمنی جمعی در برابر کرونا خواهد رسید، اما با این حال پروتکل‌های بهداشتی در برابر بیماری کووید-۱۹ از جمله استفاده از ماسک تا پایان واکسیناسیون، همچنان مورد نیاز و ضروری است.

بر اساس گزارش‌ها بیش از ۱۵ میلیون نفر از ساکنان پکن در طول ۵ ماه گذشته، واکسن‌های کرونای خود را دریافت کرده‌اند از طرف دیگر، واکسیناسیون دو دوزی حدود ۱۲.۳ میلیون نفر از جمعیت ۲۱ میلیون نفری ساکن این شهر چین نیز تکمیل شده است.

کمیسیون بهداشت ملی چین از تزریق بیش از ۴۲۰ میلیون دوز واکسن کرونا در این کشور خبر داده است که چین را در رتبه اول جهان قرار می دهد.

چین از اوایل فروردین سال جاری واکسیناسیون عمومی کرونا را آغاز کرد. این کشور در یک هفته اخیر روزانه حدود ۱۰ میلیون دوز واکسن تزریق کرده است.

تا کنون در چین افزون ۹۰ هزار و ۹۵۴ تن به کرونا مبتلا شده اند تعداد فوت شدگان چین هم تا کنون به چهار هزار و ۶۳۶ تن رسیده اند.

واکسیناسیون عمومی کرونا در چین با استفاده از ۳ واکسن سینوفارم، سینوواک و کانسینو که هر ۳ ساخت این کشور هستند انجام می‌شود واکسن سینوفارم هفته گذشته مجوز سازمان جهانی بهداشت را کسب کرد.

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:
این نوشته در علمی ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *