اهمیت روابط تجاری میان آمریکا و چین؛در نخستین تماس تلفنی «کاترین تای» و «لیو هی»

وزارت بازرگانی چین امرروز (پنج‌شنبه) از نخستین تماس تلفنی رهبران تجاری آمریاک و چین خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه سی‌ان‌بی‌سی، وزارت بازرگانی چین در بیانیه‌ای گفت: “کاترین تای”، نماینده تجاری آمریکا و “لیو هی”، معاون نخست وزیر چین گفت‌وگوی صریح، عمل گرا و سازنده‌ای داشتند.

در این بیانیه هیچ جزئیاتی درباره تحولات تجاری و یا اینکه آیا تعرفه‌های اعمال شده تحت دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا لغو می‌شوند یا خیر، به اشتراک گذاشته نشده است.

با این حال وزارت بازرگانی چین اعلام کرد: هر دو طرف با برگزاری مذاکرات بیشتر موافقت کردند و این تماس تلفنی را به عنوان “تماسی که از احترام متقابل برخوردار” بود، توصیف کردند. هر دو طرف معتقدند که توسعه تجارت دوجانبه بسیار حائز اهمیت است و آنها درباره مسائل مربوط به نگرانی مشترک تبادل نظر کرده و با ادامه رایزنی‌ها موافقت کردند.

دفتر نماینده تجاری ایالات متحده آمریکا در بیانیه‌ای مجزا گفت: کاترین تای در مورد سیاست تجاری کارگر محور دولت بایدن و بررسی‌های کنونی‌اش از روابط تجاری آمریکا-چین صحبت و موضوعات نگران‌کننده را نیز مطرح کرد. کاترین تای به دنبال برگزاری مذاکرات بیشتر با لیو هی است.

در این بیانیه اشاره نشده که در این تماس تلفنی دقیقا چه نگرانی‌هایی مطرح شده است.

در ادامه این بیانیه آمده است: کاترین تای در این نشست مجازی با لیو هی درباره اهمیت روابط تجاری میان آمریکا و چین صحبت کرد.

انتهای پیام

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *