واکسن سینوواک از سازمان بهداشت جهانی تاییدیه گرفت

با همه‌گیری ویروس کرونا، کشورهایی نظیر چین به فکر ساخت واکسن افتاده‌اند. در حال حاضر دومین واکسن پیشنهادی چین مورد تایید سازمان بهداشت جهانی قرار گرفت.

تهران- ایرنا- سازمان بهداشت جهانی استفاده از واکسن کرونا سینوواک دومین واکسن ساخت چین را برای استفاده ضروری تایید کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، سازمان جهانی بهداشت در بیانیه‌ای روز سه شنبه اعلام کرد که این سازمان واکسن کرونا ساخت شرکت سینوواک را برای استفاده ضروری تایید کرده که این واکسن را به دومین محصول چینی مورد تایید سازمان بهداشت جهانی برای مبارزه با ویروس کرونا تبدیل کرده است.

یک هیات مستقل از متخصصان اعلام کردند که واکسن سینوواک را برای افراد بالای ۱۸ سال و مرحله دوم آن را بین ۲ الی ۴ هفته پس از دریافت مرحله اول توصیه می‌کنند.

واکسن ساخت شرکت سینوواک پس از تاییدیه سینوفارم (که تحت حمایت دولت چین تولید شده) در تاریخ ۷ مه (۱۷ اردیبهشت) از سوی سازمان جهانی بهداشت به دومین واکسن چینی مورد تایید این سازمان تبدیل شد.

سومین واکسن چینی تولید شرکت «کن سینو بیولوژیکز» اطلاعات بالینی خود را ارائه کرده اما هنوز بررسی‌های سازمان جهانی بهداشت بر روی آن صورت نگرفته است.

شرکت سینوواک اعلام کرد که بیش از ۶۰۰ میلیون دوز تا پایان ماه مه در داخل و خارج از کشور تولید و بیش از ۴۳۰ میلیون دوز از آنها را توزیع کرده است.

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:
این نوشته در علمی ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *