کرونای هندی؛ دلیل محدودیت های جدید پرجمعیت ترین استان چین

با خبر شیوع نوع هندی ویروس کرونا در برخی از کشورها، مقامات دولت چین از وضع محدودیت‌های جدید در پرجمعیت‌ترین استان این کشور خبر داده‌اند.

به گزارش ایسنا و به نقل از خبرگزاری فرانسه، روز دوشنبه به دنبال شناسایی موارد ابتلا به کرونای هندی در استان «گوانگ‌دونگ» واقع در چین محدودیت‌های سفری جدیدی اعمال شد، پروازها لغو شدند و هزاران نفر از ساکنان این استان آزمایش کرونا انجام دادند.

بر اساس قوانین جدید، مسافرانی که «گوانگ‌ژو» مرکز این استان را ترک می‌کنند باید نتیجه منفی آزمایش کرونا را ارائه کنند. روز دوشنبه در «گوانگ‌ژو» ۱۸ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا شناسایی شد. در پی این اتفاق، صدها پرواز فرودگاه بین‌المللی «گوانگ‌ژو» نیز لغو شده است.

مقام‌های «گوانگ‌ژو» دستور انجام آزمایش کرونا برای ساکنان این شهر را صادر کرده‌اند و آزمایش تعداد زیادی از شهروندان شهرهای دیگری همچون «فوشان» و «شنژن» نیز آغاز شده است.

موارد جدید شناسایی‌شده در «گوانگ‌ژو» همگی به نوعی از ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که نخستین‌بار در هند شناسایی شده‌ است.

با وجود اعمال قرنطینه‌های محدود و آزمایش‌های کرونا، زندگی عادی از اواسط ۲۰۲۰ به چین بازگشته است.

مسافرانی که از خارج از کشور به چین وارد می‌شوند باید قرنطینه طولانی را در هتل سپری کنند و قوانین قرنطینه در شهرهای بزرگ این کشور در هفته‌های اخیر به دلیل نگرانی از شیوع انواع مختلف ویروس کرونا شدت یافته است.

انتهای پیام

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *