واردات چین در ماه مه 14.6 درصد کاهش داشته است

واردات چین در ماه مه 14.6 درصد کاهش داشته است. گفتنی است دلیل این کاهش، انجام عملیات تعمیر پالایشگاه ها بوده که نگهداری مواد اولیه را محدود کرده است. این در حالی است که خریداران نفت در ماه های آوریل و مه در سال گذشته همزمان با شیوع ویروس کرونا، به ترتیب 9 میلیون و 820 هزار بشکه در روز و 11 میلیون و 300 هزار بشکه در روز وارد کردند.

ایسنا : واردات نفت چین در ماه مه نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶/ ۱۴ درصد کاهش یافت و ورود روزانه نفت به این کشور به پایین‌ترین سطح در سال میلادی جاری رسید. آمار اداره کل گمرک چین نشان داد واردات نفت در ماه مه ۹۷/ ۴۰ میلیون تن معادل ۶۵/ ۹ میلیون بشکه در روز بوده در حالی که واردات نفت در آوریل ۸۲/ ۹ میلیون بشکه در روز و در ماه مه سال گذشته که خریداران چینی به خرید نفت فوق‌العاده ارزان شتافتند، ۳/ ۱۱ میلیون بشکه در روز بود.به گفته تحلیلگران رفینیتیو، حدود ۲/ ۱ میلیون بشکه در روز ظرفیت پالایش چین در ماه مه متوقف بود که بالاتر از یک میلیون بشکه در روز در آوریل بود.

موکش ساهدو، نایب‌رئیس ارشد شرکت مشاوره ریستاد انرژی گفت: انتظار می‌رود ورود نفت به چین در سه ماه سوم به ۱۱ تا ۱۲ میلیون بشکه در روز برسد و تولید پالایشگاهی ۵/ ۰ میلیون بشکه در روز در مقایسه با سه ماه دوم افزایش پیدا کند.دولت چین با وضع مالیات روی سوخت‌های ترکیبی اصلی و تحقیق درباره واردات نفت غول‌های انرژی دولتی و پالایشگاه‌های مستقل، تفحص از صنعت نفت را افزایش داده است. انتظار می‌رود سیاست مالیاتی به تقاضا برای مخلوط قیر که عمدتا از مالزی ارسال می‌شود و تحلیلگران می‌گویند بر پایه نفت سنگین ونزوئلا و ایران است، ضربه بزند. ساهدو گفت: بستن روزنه‌های مالیاتی از فعالیت پالایشگاهی حمایت کرده و به واردات بالاتر منجر می‌شود.

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *