اولین روند کاهش فروش در صنعت خودروسازی چین پس از 13 سال

چین علاوه بر پیشرفت در زمینه های مهم اقتصادی، در صنعت خودروسازی و فروش نیز شاهد پیشرفت و رشد مثبت بوده است. طبق اطلاعاتی که از صنعت خودروسازی چین به دست آمده است، برای نخستین بار فروش وسایل نقلیه در این کشور پس از 13 سال متوالی، 3 درصد روند کاهش داشته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، اطلاعات صنعت خودروسازی چین در روز جمعه نشان داد که فروش وسایل نقلیه در چین طی ماه مه نسبت به ماه مشابه سال قبل 3 درصد کاهش یافت و پس از 13 ماه متوالی از آوریل سال 2020 برای اولین بار روند کاهشی به خود گرفت.
داده های انجمن تولید کنندگان خودروی چین (CAAM) نشان داد که فروش کلی در بزرگترین بازار خودروی جهان در ماه مه بالغ بر 2.13 میلیون دستگاه خودرو بوده است.
چین 10.88 میلیون وسیله نقلیه را بین ژانویه و مه فروخته است که 36 درصد بیشتر از مدت مشابه سال قبل است.
چن شیهوا، مقام ارشد انجمن تولید کنندگان خودروی چین گفت: کمبود تراشه جهانی و افزایش قیمت مواد خام تأثیر فزاینده ای بر تولیدکنندگان خودرو در این کشور داشته است.

بیشتر بخوانید: نقش محوری چین در تغییر صنعت خودرو

وی افزود که از نظر این انجمن، چشم انداز این بخش به طور محتاطانه مثبت است. این نهاد صنعتی پیش از این پیش بینی کرده بود که فروش کلی خودروهای چین امسال 6.5 درصد رشد کند.
فروش وسایل نقلیه انرژی های جدید، از جمله وسایل نقلیه الکتریکی مجهز به باتری، خودروهای هیبریدی برقی-بنزینی و خودروهای پیل سوختی هیدروژن، با فروش 217 هزار دستگاه در ماه با جهش 160 درصدی فروش خود، قدرت خود را در این بازار حفظ کردند.
شرکت آمریکایی تسلا اعلام کرد که در ماه مه 33463 اتومبیل برقی ساخت چین به فروش رسانده است.
انتهای پیام/

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *