۱۰۰ کشور متقاضی استفاده از واکسن های چینی

بعد از تاییدیه سازمان بهداشت جهانی در ایمنی بالای واکسن‌های چینی ویروس کرونا، سخنگوی وزارت خارجه این کشور اعلام کرد: ۱۰۰ کشور متقاضی استفاده از واکسن‌های چینی هستند.

به گزارش ایران‌چین‌ترید، به نقل از پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی، موفقیت واکسن‌های چینی در مقابله با ویروس کرونا، مورد توجه و استقبال ۱۰۰ کشور واقع شده است.«وانگ ون بین»، سخنگوی وزارت امور خارجه چین در این خصوص گفت: واکسن‌های چینی با ایمنی و اثربخشی گسترده‌ای که دارند به خوبی شناخته شده‌اند و در جامعه جهانی شهرت خوبی کسب کرده‌اند.

وی ادامه داد: بیش از ۱۰۰ کشور واکسن‌های کووید ۱۹ چینی را برای استفاده تصویب کرده‌اند.
سخنگوی وزارت امور خارجه چین افزود: از زمان شیوع همه گیری،  واکسن‌های چینی در درجه اول و مهمترین کالای عمومی جهانی است. این کشور علی رغم تقاضای داخلی زیاد و عرضه محدود، بیش از ۴۸۰ میلیون دز واکسن به جامعه بین المللی ارائه کرده و این کشور را به بزرگترین تامین کننده واکسن در جهان تبدیل کرده است.
چین علاوه بر کمک به  تأمین واکسن به تقریباً ۱۰۰ کشور، اعلام کرده است که ۱۰ میلیون دز اولیه را به طرح توزیع واکسن جهانی موسوم به دسترسی جهانی واکسن کواکس ارائه کرده است.
وانگ ون بین گفت: واکسن‌های چینی اولین دزهای موجود برای بسیاری از کشورهای در حال توسعه است.
گفته می‌شود که واکسن‌های چینی توسط کشورهایی از جمله گینه استوایی، زیمبابوه، شیلی  آنتیگوا و باربودا ایمن و موثر بوده و به مردم محلی در مهار کووید ۱۹ و همچنین تحقق ایمنی گله کمک کرده است.
سخنگوی وزارت امور خارجه چین افزود: این کشور همچنین تحقیق، توسعه و تولید مشترکی را با بسیاری از کشورهای در حال توسعه انجام داده و از شرکت‌های مربوطه برای انجام آزمایشات بالینی مرحله III با همکاری شرکای خارجی پشتیبانی کرده است.
وی در پایان تأکید کرد: چین به توانایی و قابلیت دسترسی واکسن در کشورهای در حال توسعه در حد توان خود کمک خواهد کرد؛ ضمن اینکه مشارکت در ترویج توزیع عادلانه و کاربرد واکسن‌ها به مهار اپیدمی کمک می‌کند.
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:
این نوشته در علمی ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *