آغاز ساخت پایانه واردات و نگهداری گاز طبیعی در گوانگ دونگ

طبق اخبار منتشر شده، چین پروژه ساخت پایانه واردات و نگهداری از گاز طبیعی را آغاز کرده است.

به گزارش تجارت ایران و چین، پروژه ساخت پایانه واردات و نگهداری از گاز طبیعی در گوانگ دونگ به ارزش یک میلیارد دلار آغاز شده است. گفتنی است در این طرح، شرکت آمریکایی اکسون موبیل نیز مشارکت دارد و به فکر مذاکره با شرکت‌های دیگر برای سرمایه‌گذاری مشترک در این پروژه است.

برای دسترسی سریع تر به اخبار عضو اینستاگرام تجارت ایران و چین شوید.

در گزارشی که توسط ایسنا منتشر شده، آمده است: اکسون موبیل در سپتامبر سال ۲۰۱۸ وارد توافق مقدماتی با استان گوانگ دونگ برای سرمایه گذاری میلیاردها دلار در پروژه های این قطب تولید چین شامل مجتمع پتروشیمی و پایانه گاز طبیعی مایع (LNG) شد.

نمایندگان یک شرکت مستقر در پکن به رویترز اعلام کردند اکسون موبیل در حال پیشبرد مذاکرات پروژه با شرکای احتمالی است.

خبرگزاری شینهوا روز شنبه گزارش کرده بود که گوانگ دونگ ساخت پایانه گاز طبیعی را جمعه گذشته آغاز کرده و قصد دارد فعالیت این تاسیسات واردات گاز را در اواخر سال ۲۰۲۳ آغاز کند.

پایانه جدید در بخش هوئیدونگ شهر هوئیژو قرار دارد و برای دریافت سالانه چهار میلیون تن گاز تحت فاز اول سرمایه گذاری به ارزش ۶.۶۳۶ میلیارد یوان (۱.۰۲ میلیارد دلار) طراحی شده است.

بیشتر بخوانید:

۱۰۰ پارک صنعتی مدرن کشاورزی در گواندونگ احداث شد

اتحادیه بین‌المللی در «مطالعه تحول دیجیتال در بیمه اجتماعی چین» شرکت می کند

کمیسیون اصلاحات و توسعه ملی چین اوایل ژوییه به این پروژه چراغ سبز داده بود. این پایانه شامل لنگرگاهی خواهد بود که نفتکشهای ۲۶۶ هزار متر مکعب گاز طبیعی مایع می توانند وارد آن شوند و سه مخزن نگهداری هر یک به ظرفیت ۲۰۰ هزار متر مکعب خواهد داشت.

بر اساس گزارش رویترز، گوانگ دونگ همچنین توسعه این پروژه در فاز دوم و افزودن سه مخزن دیگر به ظرفیت ۲۶۰ هزار متر مکعب و افزایش ظرفیت این تاسیسات به ۱۰ میلیون تن در سال را مد نظر دارد.

انتهای پیام

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *