افزایش ۶۰ درصدی تولید گاز طبیعی در چین تا سال ۲۰۲۵

بنا به اعلام شرکت سینوپک، چین قصد دارد تا سال ۲۰۲۵، تولید گاز طبیعی خود را نسبت به سال گذشته، ۶۰ درصد افزایش دهد.

به گزارش تجارت ایران و چین، طبق گزارشی از رویترز، به نقل از یک محقق در شرکت سینوپک، چین  با هدف کاهش آلایندگی و کم کردن مقدار انتشار کربن، قصد دارد تا سال ۲۰۲۵، تولیدات گاز طبیعی خود را، نسبت به سال ۲۰۲۰  به ۴۸ میلیارد متر مکعب و رشد ۶۰ درصدی برساند.

برای دسترسی سریع تر به اخبار عضو اینستاگرام تجارت ایران و چین شوید

در گزارشی که توسط ارانیکو و به نقل از ایلنا منتشر شده، آمده است: این شرکت بزرگ نفت و گاز متعهد شده است تا سال ۲۰۵۰ با اتکا به تولید گاز بیشتر در مقابل نفت در سبد کالاهای تولیدی خود و سرمایه‌گذاری در هیدروژن به‌عنوان یک سوخت برای بخش حمل‌ونقل، هدف به صفر رساندن مقدار انتشار کرین را محقق کند.

زو زیکیان، متخصص گاز در مؤسسه تحقیقات اکتشاف و توسعه نفت سینوپک، در یک سمینار مربوط به صنعت نفت گفت: این شرکت بر بهره‌برداری از منابع گاز در حوضه سیچوان در جنوب غرب و اردوس در شمال چین تمرکز می‌کند.

وی افزود: این شرکت قصد دارد سالانه ۱۳ میلیارد مترمکعب گاز شیل از حوضه سیچوان برداشت کند که حدود ۳۰ درصد از کل گاز تولیدی آن را تشکیل خواهد داد.

 

بیشتر بخوانید:

ساخت بزرگترین مخزن ذخیره سازی گاز طبیعی در چین شروع شد

ساخت فرودگاه و مسکن در عراق، در دستور کار شرکت های چینی

این متخصص گاز در مؤسسه تحقیقات اکتشاف و توسعه نفت شرکت سینوپک اظهار کرد: سینوپک همچنین به‌عنوان یکی از مهم‌ترین واردکنندگان گاز طبیعی مایع‌شده (ال‌ان‌جی) در چین، با توسعه پایانه‌های موجود در «تیانجین»، «چینگ‌دائو» و «بیهای» و ساخت پایانه‌های تازه در «لانگکو» در استان «شاندونگ» و لیوهه در ژجیانگ، ظرفیت دریافت خود را افزایش خواهد داد.

زیکیان بدون اشاره به هدف کلی افزایش ظرفیت سینوپک گفت: چین تا سال ۲۰۲۵ میلادی بیش از ۳۰ پایانه ال‌ان‌جی راه‌اندازی می‌کند تا حدود ۲۰۰ میلیون تن ال‌ان‌جی را دریافت کنند.

به گزارش بازار سهام نفت و گاز چونگ کینگ، این مقدار بیش از دو برابر ظرفیت ۹۶ میلیون تن کنونی واردات ال‌ان‌جی چین خواهد بود.

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *