۵۶ فرصت شغلی جدید در چین

بر اساس آمار وزارت منابع انسانی و تامین اجتماعی چین: این کشور از سال ۲۰۱۹ میلادی، ۵۶ فرصت شغلی دیگر به مشاغل خود اضافه کرده است.

به گزارش تجارت ایران و چین، در پی انتشار خبری از رادیو بین‌المللی چین و طبق آمار وزارت منابع انسانی و تامین اجتماعی، چین توانست به همراه دو بخش دولتی دیگر، ۱۸ شغل جدید نظیر کارشنتاس فنی و مهندسی مدار، مشاور پذیرش شرکتی و …. را به رسمیت بشناسد. طبق این گزارش ۵۶ فرصت شغلی جدید از سال ۲۰۱۹ به مشاغل این کشور اضافه شدند.

برای دسترسی سریع تر به اخبار عضو اینستاگرام تجارت ایران و چین شوید

در گزارشی که توسط خبر آنلاین منتشر شده، آمده است: همزمان با ادغام رو به رشد فناوری‌های دیجیتالی در صنایع مختلف چین در طول سال های اخیر، آنچه ضرورت دارد تامین نیاز شرکت‌ها در مسیر تکامل و تحول دیجیتالی است، و بر همین اساس است که مشاغل و حرفه‌های جدیدی از جمله مدیریت دیجیتال‌سازی، تامین کننده خدمات آموزش آنلاین و اپراتور رسانه‌ای ایجاد شده‌اند.

از طرف دیگر، پیشرفت فناوری‌های دیجیتال باعث رشد اقتصاد پلتفرمی شده است که مجموعه‌ای از فرصت‌های شغلی را برای پرسنل تحویل برای سفارشات آنلاین، ارائه دهندگان خدمات کرایه تاکسی و سایر مشاغل جدید تعریف می‌کند؛ بدنبال سرعت تحول و ارتقاء تولید و حرکت به سوی ارائه محصولات پیشرفته تر و هوشمند تر، تعدادی از مشاغل جدید که نیازمند مهارت‌های حرفه‌ای هستند نیز شکل می‌گیرند.

بیشتر بخوانید:

وضعیت پایدار اشتغال چین در سال ۲۰۲۱

ایرنی ها بر روی تابلوهای عکاسان چینی به تصویر کشیده شدند

با کاربرد فناوری‌های فوق پییشرفته، حرفه‌ها و مشاغلی که صرفا در افسانه‌های علمی از آنها صحبت شده است، از جمله اپراتور سیستم ربات‌های صنعتی و مهندسی محاسبات کوانتومی، به دنیای واقعی آمده و محصولات تولیدی چین را هوشمندتر ساخته‌اند.

همزمان با ارتقاء ادامه دار استانداردهای زندگی مردم چین، ارتقاء مصرف این مردم نیز به وضوح دیده می شود؛ نیازهای رو به رشد چینی‌ها برای دریافت خدمات بهداشتی، پرستاری، خانه‌های سالمندان و امنیت مواد غذایی باعث ایجاد مجموعه‌ای از مشاغل جدید از جمله مراقبان بهداشتی، درمانگران تنفسی، مشاوران کمک فناوری برای ارائه خدمات در حوزه توانبخشی و ارزیابی کنندگان استعداد سالمندان شده است.

در کنار این موارد، ظهور اقتصاد مبتنی بر منافع مردمی در چین نیز باعث پیدایش فرصت‌های شغلی جدید در مناطق مختلف مصرفی شده است؛ برای مثال، بازی‌های محبوب اتاق فرار میان نوجوانان و جوانان مشاغل جدیدی از جمله نمایشنامه نویسی برای بازی اتاق فرار، تکنسین افکت و جلوه‌های صوتی و همچنین پرسنل عملیات و کنترل مرکز را ایجاد کرده است.

این فرصت‌های شغلی جدید میان جوانان چین محبوب شده‌اند چرا که انعطاف‌پذیری این مشاغل بیشتر است و با علایق جوانان چینی سازگاری دارد و در عین حال بستری برای درک ارزش‌های فردی در میان این جوانان فراهم می‌کند.

نتایج بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد که بیش از ۵۰ درصد از جوانان شرکت‌کننده در این بررسی‌ها درباره تجربه فرصت‌های شغلی جدید ابراز امیدواری کرده‌اند و تقریبا ۲۰ درصد دیگر نیز در این مشاغل پذیرفته شده‌اند.

انتهای پیام

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *