ارتش چین و هند یک خط تلفن فوری برقرار کردند

بر اساس اخبار منتشر شده، ارتش چین و هند برای جلوگیری از درگیری در نقاط مرزی یک خط تلفن برقرار کردند.

به گزارش تجارت ایران و چین، طبق اخبار منتشر شده از رسانه‌ها ارتش هند و چین برای جلوگیری از درگیری در نقاط مرزی، اقدام به برقراری خط تلفن کردند. این حرکت از سوی دو کشور چین و هند در جهت ارتباط فوری در پی درگیری در نقاط مرزی صورت گرفته است. این خط ارتباط تلفنی فوری در «کنگرالا» در هند و «تبت» در چین ایجاد شده است.

برای دسترسی سریع تر به اخبار عضو اینستاگرام تجارت ایران و چین شوید

در گزارشی که توسط خبرگزاری فارس منتشر شده، آمده است: به گفته وزارت دفاع هند، نیروهای مسلح دو کشور سازوکار خوبی برای برقراری ارتباط در سطح فرماندهان دارند و این خط ارتباطی تا حد زیادی در بهبود و حفظ صلح در مناطق مرزی سهیم خواهد بود.

افتتاح این خط تلفنی ارتباط مستقیم، همزمان با روز ارتش آزادیبخش خلق چین، با حضور فرماندهان زمینی ارتش‌های دو طرف انجام شد و پیام دوستی و هماهنگی بین پکن و دهلی رد و بدل شد.

این گام مثبت به دنبال دیدار فرماندهان ارشد ارتش هند و چین پس از وقفه‌ای سه ماهه و گفت‌و‌گو با یکدیگر برای کاهش تنش‌های مرزی صورت گرفت.

 سخنگوی ارتش هند در این باره  گفت که این ملاقات در سمت چین در مرز در منطقه «لاداخ شرقی» برگزار شد اما به جزئیات بیشتری در این زمینه اشاره نکرد.

 

بیشتر بخوانید:

آماده باش ارتش چین برای وقوع احتمالی یک درگیری

دستورات شی جینپینگ برای تقویت آمادگی جنگی ارتش چین

این در حالی است که ارتش هند در اقدامی پیشگیرانه یگان‌های نظامی خود در جامو و کشمیر را در شرق «لاداخ» منتقل کرده است. منابع  نظامی هند گفتند که حدود ۱۵۰۰۰ نیرو برای مقابله با تهاجم محتمل چین به لاداخ منتقل شد. منابع مطلع افزودند که این نیروها مدت مدیدی است که در لاداخ مستقر شده  و به طور موثری با هر گام بعدی ارتش چین مقابله می‌کنند.

با توجه به احتمال تقابل با چین در شرق لاداخ، هند استقرار نیروهای خود را در این منطقه افزایش داده است و در این منطقه  به جای یک لشکر، اکنون دارای دو لشکر کامل، همراه با واحدهای زرهی اضافی و سایر واحدهاست.یگان کوهستانی ارتش هند نیز اخیراً به  تقویت قوا در مرز هند و چین مبادرت کرده استیگان کوهستانی ارتش هند وظیفه انجام عملیات تهاجمی علیه چین را در صورت بروز جنگ بر عهده دارد.

ارتش‌های هند و چین از سال گذشته نیروهای نظامی زیادی را در مرز مستقر کرده اند. استقرار تشکیلات و نیروها در بخشهای دیگر نیز تقویت شده است. این در حالی است که اکنون مذاکرات بین دو طرف برای تنش زدایی در منطقه همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام/

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *