شروع تولید گسترده ی شرکت ملی نفت چین

طبق اخبار منتشر شده، پروژه فراساحلی میدان نفتی لیوهوا 2_21 توسط شرکت ملی نفت فلات قاره چین تولید گسترده‌ی خود را آغاز کرده است.

به گزارش تجارت ایران و چین، طبق اخبار منتشر شده از راشاتودی شرکت ملی نفت فلات چین(CNOOC) پروژه فراساحلی میدان نفتی لیوهوا Liuhua ۲۱-۲ واقع در شرق دریای جنوبی چین تولید گسترده خود را آغاز کرده است. گفتنی است در این پروژه روزانه بیش از 14000 متر مکعب نفت تولید می‌شود که یک پنجم کل تولید در بخش شرقی دریای جنوبی چین را تشکیل می‌دهد.

برای دسترسی سریع تر به اخبار عضو اینستاگرام تجارت ایران و چین شوید

در گزارشی که توسط خبرگزاری تسنیم منتشر شده، آمده است: بر اساس بیانیه مطبوعاتی این شرکت که توسط Global Times مشاهده شده، حداکثر تولید آن به 4.5 میلیون متر مکعب نفت خام در سال می رسد که برابر با مصرف بنزین سالانه بیش از 4 میلیون خودرو است.

بیشتر بخوانید:

چین به فکر افزایش همکاری با ایران

آغاز ساخت پایانه واردات و نگهداری گاز طبیعی در گوانگ دونگ

میدان نفتی لیوهوا، اولین گروه نفتی مستقل این کشور در آب های عمیق است که شامل Liuhua 16-2 ، Liuhua 20-2 و Liuhua 21-2 می شود. این میدان در سال 2014 کشف شد و در 150 کیلومتری (93 مایل) جنوبی ترین استان چین واقع شده است.این میدان نفتی عمیق ترین پروژه آبی در بخش اکتشافات دریایی چین با عمق 412 متر است.

شرکت ملی نفت فلات قاره چین حق بهره برداری 100 درصد میدان نفتی Liuhua 21-2 را دارا می باشد. این شرکت همچنین تولید خود را در میدان گازی “دریای عمیق شماره 1” که اولین کشف بزرگ در طول اکتشافات آبهای عمیق چین است، آغاز کرد.

انتظار می رود تا سال 2023 حداکثر ظرفیت تولید پروژه Liuhua 21-2 به بیش از 15000 بشکه در روز برسد. گزارش ها حاکی است که این میدان نفتی گازهای خروجی را از طریق یک سیستم بازیابی هیدروکربن سبک به منظور کاهش انتشار متان بازیابی می‌کند.

تولید کامل در میدان Liuhua و میدان گازی دریای عمیق شماره 1 بخشی از اقدام گسترده چین برای بهبود امنیت انرژی و همچنین توسعه اقتصادی و اجتماعی این کشور در منطقه خلیج بزرگ گوانگدونگ-هنگ کنگ-ماکائو در جنوب چین است.

انتهای پیام

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *