افزایش واردات نفت خام در ماه جولای در چین

چین در ماه جولای واردات نفت خام خود را افزایش داد.

به گزارش تجارت ایران و چین، به علت تعمیر و نگهداری پالایشگاه‌های نفت خام در چین،  واردات این ماده اولیه و مهم در ماه ژوئن به پایین‌ترین سطح خود در سال 2021 سقوط کرد، که در ماه جولای با تغییر وضعیت پالایشگاه‌ها واردات آن افزایش یافت. بنا به اعلام راشاتودی متوسط ​​واردات روزانه نفت چین ۰۷/ ۱۰میلیون بشکه در روز است که طبق آمار رویترز در مجموع ۲۴/ ۴۱ میلیون تن در ماه بود.

برای دسترسی سریع تر به اخبار عضو اینستاگرام تجارت ایران و چین شوید

در گزارشی که توسط تسنیم و به نقل از دنیای اقتصاد منتشر شده، آمده است: این میزان واردات باز‌هم کمتر از رقم سال گذشته است و در جولای ۲۰۲۰، چین ۲۹/ ۵۱میلیون تن نفت‌خام خریداری کرد.

بیشتر بخوانید:

افزایش یوان چین در بانک های مرکزی جهان

آزمایش یوآن دیجیتال در شهرهای چین

اما رقم واردات ماه جولای نسبت به ماه ژوئن یعنی زمانی‌که واردات به‌طور متوسط ​​۷۷/ ۹میلیون بشکه در روز یا در مجموع ۱۴/ ۴۰ میلیون تن بود، بهبود چشمگیری نشان می‌دهد.در نیمه اول سال‌جاری میلادی، واردات نفت چین ۳‌درصد در سال کاهش یافت و چشم‌اندازها نیز متفاوت است.تحلیلگران موسسات مختلف از جمله ریستاد انرژی Rystad Energy، انرژی اسپکت Energy Aspect و آی‌سی‌آی‌اس ICIS پیش‌بینی می‌کنند که محدودیت‌های اخیر برای واردات و شیوه‌های اعمال مالیات برای پالایشگاه‌های مستقل و همچنین افزایش قابل‌ملاحظه قیمت نفت در سال‌جاری، می‌تواند منجر به ثابت‌ماندن یا افزایش اندک واردات نفت‌خام به چین در سال ۲۰۲۱ شود. بر اساس گزارش رویترز، واردات نفت چین می‌تواند در سال ۲۰۲۱ تا ۲ درصد نسبت به سال ۲۰۲۰ افزایش یابد که پایین‌ترین نرخ رشد در دو دهه گذشته و بسیار کمتر از متوسط ​​رشد۷/ ۹ درصدی نرخ واردات از سال ۲۰۱۵ است.از سوی دیگر، می‌توانیم با کاهش واردات نفت چین نیز روبه‌رو شویم چرا‌که فشار بر پالایشگاه‌های مستقل شدت می‌گیرد و بخش‌هایی از این کشور به‌دلیل موج جدید کرونا قرنطینه می‌شود. همچنین‌ بر اساس داده‌های ماهواره‌ای که توسط شرکت تجزیه و تحلیل انرژی OilX پیش از این منتشر شده است، به‌نظر می‌رسد که چین مقدار زیادی نفت ذخیره کرده است.

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *