نرخ بیکاری دومین اقتصاد جهان یک درصد افزایش یافت

نرخ بیکاری دومین اقتصاد جهان نسبت به ماه گذشته، یک درصد افزایش یافت.

به گزارش تجارت ایران و چین، طبق اعلام تریدینگ اکونومیس نرخ بیکاری چین به عنوان دومین اقتصاد جهان یک درصد نسبت به مدت ماه قبل افزایش یافت. این در حالی است که در 12 ماه منتهی به جولای نرخ بیکاری 5 درصد بود که در حال حاضر یک درصد بیشتر شد. گفتنی است این بالاترین نرخ بیکاری ثبت شده در دوماه گذشته است.

برای دسترسی سریع تر به اخبار عضو اینستاگرام تجارت ایران و چین شوید.

نرخ بیکاری دومین اقتصاد بزرگ جهان به ۵.۱ درصد رسید.

 

طی این مدت نرخ بیکاری جوانان ۱۶ تا ۲۴ ساله با ۰.۸ درصد افزایش نسبت به ماه قبل به ۱۶.۲ درصد رسید. نرخ بیکاری شهرهای بزرگ که در بردارنده متوسط نرخ بیکاری در ۳۱ شهر بزرگ چینی است نیز طی این مدت به ۵.۲ درصد رسید.

بیشتر بخوانید:

کاهش نرخ بیکاری در چین به ۵ درصد

افزایش ۱۲ درصدی تولید ناخالص داخلی استان فوجیان

میزان اشتغال زایی در نیمه نخست امسال حدود هفت میلیون بوده و به نظر می رسد تحقق ایجاد ۱۱ میلیون شغل تا پایان امسال چندان دور از دسترس نباشد.

متوسط نرخ بیکاری در چین در بازه زمانی ۲۰۰۲ تا ۲۰۲۱ معادل ۳.۸۴ درصد بوده است که بالاترین نرخ بیکاری ثبت شده مربوط به فوریه ۲۰۲۰ با ۶.۲ درصد و پایین‌ترین نرخ ثبت شده نیز متعلق به اکتبر ۲۰۱۷ با ۳.۹ درصد بوده است.

از سوی دیگر نرخ بیکاری در دیگر اقتصاد سرزمین چین یعنی هنگ کنگ کاهشی بوده است و نرخ بیکاری تا پایان ۱۲ ماه منتهی به ژوئن با ۰.۵ درصد کاهش در مقایسه با مدت مشابه ماه گذشته به ۵.۵ درصد رسیده است.

طی این مدت شمار افراد بیکار هنگ کنگی با ۲۰ هزار نفر افزایش به ۲۱۳ هزار و ۱۰۰ نفر رسیده و این در حالی است که با افزایش ۹۷۰۰ نفری شمار شاغلان، اکنون سه میلیون و ۶۴۰ هزار نفر در این کشور شاغل هستند.

متوسط نرخ بیکاری در هنگ کنگ در بازه زمانی ۱۹۸۱ تا ۲۰۲۱ معادل ۳.۴۲ درصد بوده است که بالاترین نرخ بیکاری ثبت شده مربوط به آوریل ۲۰۰۲ با ۸.۵ درصد و پایین‌ترین نرخ ثبت شده نیز متعلق به مارس ۲۰۰۵ با ۱.۰ درصد بوده است.

 

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *