شرکت های بزرگ فناوری زیر ذره بین چین

طبق پیش‌نویس مقامات رگولاتوری چین، از این پس با هرگونه رقابت ناعادلانه در بخش اینترنت برخورد خواهد شد.

به گزارش تجارت ایران و چین، براساس اخبار منتشر شده از رویترز مقامات رگولاتوری چین با پیش‌نویس قوانین جدید به شرکت‌های اینترنتی هشدار داده‌اند که با هرگونه رقابت ناعادلانه در بخش اینترنت برخورد خواهند کرد. طبق این قوانین  دسترسی شرکت‌ها به داده‌های کاربران محدود می‌شود. دولت چین هدف از اجرای این طرح را مقابله با انحصار طلبی شرکت‌های بزرگ فناوری اعلام کرد.

در گزارشی که توسط خبرگزاری فارس منتشر شده، آمده است: چین مدتی است عملکرد شرکت‌های بزرگ فناوری در این کشور را زیر ذره بین قرار داده و هدف از این اقدامات را جلوگیری از سوءاستفاده آنها از قدرت خود در بازار برای کنار زدن رقبای کوچک‌تر، مقابله با سوءاستفاده از اطلاعات کاربران و جلوگیری از نقض حقوق مشتریان عنوان کرده است.

بیشتر بخوانید:

شرکت تنسنت، طرح «پاسبانی نیمه شب» را برای کاربران خود، به اجرا درآورد

سهام شرکت های تنسنت و علی بابا فرو ریخت

پیش از این برخی شرکت‌های ناقض این قوانین در چین با جریمه‌های سنگین مالی مواجه شده‌اند که از جمله آنها می‌توان به علی بابا و تنسنت اشاره کرد. به دنبال انتشار این خبر ارزش سهام برخی شرکت‌های اینترنتی در بازار سهام هنگ کنگ سقوط کرد. این رقم در مورد پلتفرم پخش ویدئوی بیلی بیلی 5 درصد و در مورد تنسنت، علی بابا و شرکت سفارش اینترنتی غذای میتوان به ترتیب 3.5، 2.6 و 1.4 درصد بود.

بر طبق پیش‌نویس یادشده شرکت‌های اینترنتی نه تنها نمی‌توانند با دیگر شرکت‌ها رقابت ناعادلانه داشته باشند تا سهم آنها را از بازار کاهش دهند، بلکه همچنین حق استفاده از داده ها یا الگوریتم‌های مختلف برای سرقت ترافیک یا تحت تاثیر قرار دادن گزینه‌های انتخابی کاربران را ندارند. علاوه بر این انتشار اطلاعات گمراه‌کننده در مورد سایر شرکت‌ها برای زیر سوال بردن حسن شهرت آنها ممنوع است.

انتهای پیام

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *