حفاظت از اطلاعات شخصی کاربران در چین تصویب شد

حفاظت از اطلاعات شخصی کاربران در چین تصویب شد.

به گزارش تجارت ایران و چین، به منظور جلوگیری از ناامنی و سرقت اطلاعات شخصی کاربران کنگره ملی خلق چین قانون حفاظت از حریم اطلاعات شخصی کاربران اینترنتی را تصویب کرد. زمان اجرایی شدن این قانون یکم نوامبر 2021 اعلام شد. این اقدام چین در حقیقت تلاش این کشور برای قانونمندسازی فضای سایبری است.

برای دسترسی سریع تر به اخبار عضو اینستاگرام تجارت ایران و چین شوید

در گزارشی که توسط دنیای اقتصاد منتشر شده، آمده است: پیش‌بینی می‌شود الزامات بیشتری برای شرکت‌های فناوری تعیین کند. چین به شرکت‌های فناوری بزرگ خود دستور داده تا اطلاعات کاربران را بهتر ذخیره کنند. این در حالی است که مردم از مدیریت نادرست و سوءاستفاده از اطلاعات گله دارند که به نقض حریم خصوصی‌شان منجر شده است.

بیشتر بخوانید:

عدم دسترسی کاربران چینی به وی چت

شرکت تنسنت، طرح «پاسبانی نیمه شب» را برای کاربران خود، به اجرا درآورد

در قانون مذکور اشاره شده شیوه کنترل اطلاعات خصوصی کاربران باید شفاف و به دلایل معقول باشد. همچنین جمع‌آوری اطلاعات باید محدود شود. در کنار این موارد قانون حفاظت از حریم اطلاعات شخصی چین شرایطی را برای جمع‌آوری اطلاعات از سوی شرکت‌ها تعیین می‌کند، از جمله دستیابی به رضایت کاربران. علاوه بر آن باید دستورالعملی برای تضمین حفاظت از اطلاعات هنگام انتقال آنها به خارج از کشور ایجاد شود. شرکت‌هایی که اطلاعات خصوصی کاربران را در اختیار دارند باید افرادی را به عنوان مسوول حفاظت از اطلاعات تعیین کنند. همچنین باید فردی تعیین شود تا به طور دوره‌ای تحقیقاتی انجام دهد و همخوانی شرکت‌ها با قوانین را بررسی کند. دومین پیش‌نویس قانون حفاظت از حریم اطلاعات شخصی در اواخر آوریل ۲۰۲۱ به طور عمومی منتشر شد. این قانون همراه قانون امنیت داده دو بخش مهم از تلاش دولت چین برای نظارت بر اینترنت در آینده هستند. قانون امنیت داده نیز قرار است از یکم سپتامبر ۲۰۲۱ میلادی اجرا شود. این قانون چارچوبی برای شرکت‌ها تعیین می‌کند تا داده‌ها را بر اساس ارزش اقتصادی و ارتباط آن با امنیت ملی کشور طبقه‌بندی کنند

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *