نخستین خودروی بدون راننده “بایدو” را می شناسید؟

بزرگترین موتور جستجوی اینترنت چین از نخستین نمونه خودروی خودران خود رونمایی کرد.

به گزارش تجارت ایران و چین، بزرگترین بازار خودروی جهان هر روز روندی رو به جلو دارد. بایدو موتور جستجوی اینترنت و غول فناوری چین از “روبوکار” نخستین نمونه خودروی خودران و بدون راننده L5 خود رونمایی کرد. این اقدام بایدو نشان‌دهنده سرعت آن در تولید خودروهای بدون راننده در برابر رقبایش است.

برای دسترسی سریع تر به اخبار عضو اینستاگرام تجارت ایران و چین شوید

در گزارشی که توسط تسنیم منتشر شده، آمده است: “رابین‌لی” مدیرعامل “بایدو” گفت: خودروهای آینده، دارای قابلیت رانندگی خودکار L5، توانایی تشخیص گفتار و تشخیص چهره،‌ تجزیه و تحلیل نیازهای احتمالی کاربران و همچنین توانایی خودآموزی و بهبود مستمر عملکرد خود را خواهند داشت.

رانندگی خودکار از L1 تا L5 طبقه‌بندی می‌شود که هرچه سطح بالاتر باشد، فناوری هوشمند‌تر است و به عنوان نمونه L5 نشان‌دهنده رانندگی کاملاً مستقل است.

بیشتر بخوانید:

خودروی آرک فاکس a_s چینی را چقدر می شناسید؟

خودروهای چینی در بازار ایران چگونه قیمت گذاری می شوند؟

“روبوکار” تمامی مفهوم طراحی سنتی خودرو را زیر سوال می‌برد و از نظر ظاهری، درهای تمام اتوماتیک، سقف تمام شیشه‌ای و سنسورهای خارجی دارد و هیچ فرمان و پدالی در روبوکار وجود ندارد و دارای پیکره‌بندی‌های هوشمند مانند صفحه نمایش بزرگ خمیده، کنسول هوشمند و صندلی‌هایی با جاذبه و اصطکاک صفر است.

“بایدو” این غول فناوری چینی سرمایه‌گذاری‌های زیادی در زمینه فناوری خودران در پکن انجام داده است و تا به امروز خدمات “روبوتاکسی” آن در شهری “چانگشا، کانگزو، پکن و گوانگ‌ژو” راه‌اندازی شده است و به بیش از 400 هزار مسافر خدمات‌رسانی می‌کند و مسافت پیموده شده آزمایشی تا پایان ماه ژوئن بیش از 14 میلیون کیلومتر بوده است.

شرکت بایدو قصد دارد سرویس روبوتاکسی بدون راننده خود را در پکن برای عموم مردم راه‌اندازی کند تا جایی که کاربران می‌توانند بدون راننده پشت فرمان از یک روبوتاکسی استفاده کنند و همچنین قصد دارد طی دو تا سه سال آینده، این سرویس خود را در 30 شهر این کشور گسترش بدهد.

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *