دادگاه چین از حمایت ارزهای دیجیتال شانه خالی کرد

در پی اعمال محدودیت‌های سخت‌گیرانه نسبت به استخراج‌کنندگان رمزارزها در چین، دادگاه‌های این کشور اعلام کردند ارزهای دیجیتالی در چین از حمایت قانون برخوردار نیستند.

به گزارش تجارت ایران و چین، بنا به اعلام دادگاه شاندونگ از این پس ارزهای دیجیتالی در چین از حمایت قانون برخوردار نخواهند شد. این در حالی است که چندی پیش دولت این کشور محدودیت‌های سخت‌گیرانه‌ای را نسبت به رمزارزها اعمال کرده است.

برای دسترسی سریع تر به اخبار عضو اینستاگرام تجارت ایران و چین شوید

در گزارشی که توسط ایسنا و به نقل از کوین تلگراف منتشر شده، آمده است: این حکم پس از آن صادر شد که در نتیجه بسته شدن حساب‌های بانکی یکی از معامله‌گران به دستور بانک مرکزی چین به اتهام انجام اقدامات غیرقانونی، این فرد متحمل ۷۰ هزار یوآن‌(۱۰ هزار و ۷۵۰ دلار) خسارت شد. در بخشی از حکم صادره شاندونگ آمده است سرمایه‌گذاری یا معامله در بازار ارزهای دیجیتالی از چتر حمایت قانونی برخوردار نیست.

بیشتر بخوانید:

بزرگترین مزارع بیت کوین متعلق به کدام کشورها است؟

کاهش ارزش بیت کوین در پی مجازات شرکت ارز مجازی در چین

این اولین بار نیست که دادگاه‌های عالی استانی در چین حکم به مختومه اعلام شدن مناقشات مربوط به ارزهای دیجیتالی می‌دهند. سال گذشته نیز دادگاه استان فوجیان اعلام کرده بود رسیدگی به یک پرونده شکایت مربوط به رمزارزها را مختومه کرده چرا که در هیچ جا از قوانین چین صحبتی از ارزهای دیجیتالی نشده است.

در سال‌های اخیر تنها دو دادگاه در چین اعلام کرده بودند که به پرونده‌های مربوط به رمزارزها رسیدگی خواهند کرد. نخستین بار دادگاه شانگهای اعلام کرده بود مردم می‌توانند پرونده‌های مربوط به بیت‌کوین را در این دادگاه پیگیری کنند و در سال ۲۰۱۹ نیز دادگاه منطقه هانگ ژو اعلام کرده بود ارزهای دیجیتالی را در طبقه دارایی‌های دیجیتالی محسوب می‌کند. البته تنها کمی بعد هر دو دادگاه رویکرد خود را در مقابل رمزارزها تغییر دادند. از بهار امسال دولت و بانک مرکزی چین رویکرد بسیار سختگیرانه را در برابر ارزهای دیجیتالی اتخاذ کرده‌اند تا جایی که هرگونه فعالیت مرتبط با آنها از جمله استخراج، خرید و فروش تجهیزات مرتبط، خرید و فروش و سرمایه‌گذاری در این ارزها ممنوع اعلام شد.

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *