یک میلیون تن مواد معدنی از چابهار به چین فرستاده می شود

یک میلیون تن مواد معدنی از بندر چابهار به چین فرستاده می‌شود.

به گزارش تجارت ایران و چین، “بهروز آقایی” مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از آغاز صادرات یک میلیون تن مواد معدنی کلینکر از بندر شهید بهشتی چابهار به چین خبر داده است. وی  با اعلام آماده‌سازی 115 هزار کلینکر برای صادرات به چین به  ظرفیت‌های معادن سیستان و بلوچستان نیز اشاره کرد.

برای دسترسی سریع تر به اخبار عضو اینستاگرام تجارت ایران و چین شوید

در گزارشی که توسط خبرگزای تسنیم منتشر شده، آمده است: مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان با اشاره به معافیت سه ماهه در تعرفه انبارداری کالای معدنی و ساختمانی برای تمام رویه‌های گمرکی در جهت کمک به توسعه صادرات مواد معدنی از طریق بندر چابهار، اظهار داشت: روزانه چهار هزار تن مواد معدنی از نوع کلینکر وارد بندر می‌شود که از معادن استان سیستان و بلوچستان استخراج و تاکنون 115 هزار تن مواد معدنی در بندر تخلیه شده است.

بیشتر بخوانید:

آیا چین به دنبال ذخایر معدنی افغانستان است؟

فعالیت 53 معدن زغال سنگ در چین از سر گرفته شد

وی با بیان اینکه این مقدار در چند مرحله صادر خواهد شد افزود: پارت اول شامل اولین محموله 115 هزار تنی کلینکر با سه فروند کشتی حمل کالای فله صادر خواهد شد.

آقایی افزود: قرار است در مجموع یک میلیون تن کلینکر از معادن استان سیستان و بلوچستان تا پایان امسال از بندر شهید بهشتی به کشور چین صادر شود.

ورود چهار فروند کشتی صادرلتی به چابهار

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با اشاره به ورود چهار فروند کشتی صادراتی و کالای اساسی به چابهار، گفت: این کشتی‌ها شامل دو محموله 136 هزار تنی گندم فله و یک کشتی حامل 64 هزار تن ذرت فله و یک کشتی جهت صادرات مواد معدنی است که در لنگرگاه بندر شهید بهشتی چابهار آماده پهلوگیری و شروع عملیات تخلیه و بارگیری هستند.

آقایی در مورد فرآیند ترخیص و خروج مطلوب این محموله‌ها گفت: با زیرساخت‌های ایجاد شده در این بندر اقیانوسی و همچنین استفاده از تجهیزات مدرن تخلیه و بارگیری امکان پهلودهی و تخلیه انواع کشتی و گروه‌های کالایی در کوتاه‌ترین زمان و بهترین کیفیت فراهم است.

وی افزود: با توجه به تعامل مطلوب در اداره کل بنادر و دریانوردی با سایر ارگان‌های مرتبط، تمامی کالاهای وارداتی به ویژه کالاهای اساسی با کوتاه‌ترین رویه‌های گمرکی و بدون رسوب به مقاصد هدف در سراسر کشور حمل می‌شوند.

آقایی ادامه داد: گندم، جو دامی، ذرت، برنج، شکر، محصولات کشاورزی، روغن نباتی و مواد غذایی از جمله کالاهای اساسی است که از طریق بندر چابهار وارد می‌شود.

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *