حمایت گروه علی بابا از فقرای چین

گروه علی بابا در نظر دارد در حمایت از فقرای چین 15.5 میلیارد دلار هزینه کند.

به گزارش تجارت ایران و چین، گروه علی‌بابا قصد دارد با سرمایه‌گذاری در 10 پروژه جدید، ایجاد اشتغال و حمایت از گروه‌های ضعیف در برنامه فقرزدایی چین شرکت کند. این شرکت چینی اعلام کرد 15.5 میلیارد دلار برای حمایت از فقرزدایی در چین هزینه خواهد کرد.

برای دسترسی سریع تر به اخبار عضو اینستاگرام تجارت ایران و چین شوید

بیشتر بخوانید:

سهام شرکت های تنسنت و علی بابا فرو ریخت

20 آمار جالب و تأثیرگذار درمورد وی‌چت در سال 2021

در گزارشی که توسط دیجیاتو منتشر شده، آمده است: علی‌بابا و سایر غول‌های فناوری چینی از جمله «تنسنت» شرکت ارائه‌کننده بازی‌های ویدیویی و خدمات شبکه‌های اجتماعی در واکنش به فشارهای اعلام شده برای هماهنگی با برنامه‌های سیاسی و اقتصادی پکن، برنامه‌های خود را برای سرمایه‌گذاری در رفاه اجتماعی، توسعه فناوری و دیگر اولویت‌های حزب‌های حاکم اعلام کرده‌اند.

تعهد ۱۵.۵ میلیارد دلاری این شرکت شامل ۱۲.۵ میلیارد دلار بودجه برای «کاهش نابرابری درآمد» در استان چجیانگ (جنوب شانگهای) می‌شود.

برنامه رفاه عمومی رئیس جمهور چین خواهان گسترش بیشتر منافع حاصل از رشد اقتصادی چین و محدود کردن یکی از بزرگترین شکاف‌های جهان بین نخبگان و اکثریت فقیر در جمعیت ۱.۴ میلیارد نفری این کشور است. «دنیل ژانگ» مدیرعامل علی‌بابا در بیانیه خود گفت:

ما کاملا معتقد هستیم که اگر جامعه به کار خوب خود ادامه دهد و اقتصاد نیز به خوبی پیش رود، علی‌بابا نیز به خوبی عمل خواهد کرد.

پکن از اواخر سال ۲۰۲۰ برخورد سختگیرانه خود نسبت به قوانین ضد انحصار، امنیت داده‌ها و سایر سرکوب‌های صنایع اینترنتی را آغاز کرده است تا بتواند کنترل شرکت‌هایی را تقویت کند که نگرانی‌های حزب حاکم را به همراه داشته‌اند. با شکوفایی اقتصاد در سه دهه گذشته، حزب حاکم افزایش شکاف بین ثروتمندان و فقیران چین را تحمل کرده بود. با این وجود شی، که در سال ۲۰۱۲ به عنوان رئیس جمهور چین معرفی شد، خواستار تجدید ماموریت اصلی حزب شده است که شامل از بین بردن فقر، افزایش درآمد و هدایت سرمایه‌گذاری به سوی فناوری استراتژیک و سایر ابتکارات می‌شود.

تنسنت نیز ماه گذشته اعلام کرد مبلغ ۷.۷ میلیارد دلار را برای اقدامات مربوط به کمپین «رفاه مشترک» در زمینه مراقبت‌های بهداشتی، آموزشی و توسعه روستایی اهدا خواهد کرد. «پیندودو» شرکت تجارت الکترونیک چینی دیگری است که ماه گذشته وعده داده بود ۱.۵ میلیارد دلار برای کشاورزی و دیگر پروژه های توسعه روستایی هزینه کند.

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *