هشدار چین به تولید کنندگان خودروهای هوشمند

به دلیل سیاست‌های دولت چین در زمینه جلوگیری از آلودگی هوا و تاثیر بد خودروها با سوخت بنزین، تعداد زیادی از خودروسازان این کشور اقدام به تولید خودروهای هوشمند می‌کنند.

به گزارش تجارت ایران و چین، با روی آوردن خودروسازان چینی به سمت تولید خودروهای جایگزین انرژی این کشور با افزایش این گروه از خودروها روبرو شده است. بر همین اساس یک مقام ارشد وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین روز گذشته 13 شهریور 1400 در پی اظهارات خود خواستار اقدامات نظارتی بیشتر دولت در روند ساخت خودروهای هوشمند شده است تا از خطرات امنیتی و لو رفتن اطلاعات شخصی جلوگیری شود.

برای دسترسی سریع تر به اخبار عضو اینستاگرام تجارت ایران و چین شوید

بیشتر بخوانید:

اکس پنگ، رقیب تسلا خودروی پرنده ساخت

شیائومی چین، اپل آمریکا را از دور خارج کرد

در گزارشی که توسط خبرگزاری تسنیم و به نقل از بلومبرگ منتشر شده، آمده است: شین گوبین، معاون وزیر صنعت و فناوری اطلاعات چین، در یک گردهمایی در شهر تیانجین گفت: اگر اقدامات نظارتی نتواند به موقع ادامه داشته باشد، مسائل امنیتی شبکه مانند حملات (سایبری) و نفوذ به شبکه ممکن است خطرات امنیتی بزرگی را به دنبال داشته باشد.

به گفته شین، سازمان‌های ناظر در صنعت خودروسازی شرکت‌ها را ملزم خواهند کرد که خود را در زمینه امنیت داده‌های خودرو، امنیت شبکه و ارتقاء نرم‌افزار ارزیابی کنند.

به گفته این معاون وزیر، استانداردهای ورودی برای دسترسی به شبکه خودروهای هوشمند مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

شین پیش بینی کرد که فروش خودروهای انرژی جایگزین در چین طی 8 ماه نخست سال جاری میلادی به بیش از 1.7 میلیون دستگاه خواهد رسید و بیش از 10 درصد از کل فروش خودروهای جدید را تشکیل خواهد داد.

بر اساس این گزارش، وی همچنین تأکید کرد که باید جلوی سرمایه‌گذاری‌های کورکورانه در صنعت خودروهای برقی را گرفت.

چین بزرگترین بازار جهان برای خودروهای انرژی جایگزین است که نگرانی‌ها درباره سرمایه‌گذاری بیش از حد و افزایش بیش از ظرفیت را برانگیخته است. از 846 تولیدکننده خودرو ثبت شده در این کشور، بیش از 300 خودروساز خودروهای انرژی جدید تولید می‌کنند.

انتهای پیام/

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *