چین و امارات نخستین کارخانه تولید واکسن کرونای چینی را در صربستان می سازند

با همکاری چین و امارات متحده عربی نخستین کارخانه‌ی تولید واکسن چینی کرونا در بلگراد پایتخت صربستان ساخته می‌شود.

به گزارش تجارت ایران و چین، طبق اخبار منتشر شده از رادیو بین‌المللی چین “الکساندر ووچیچ” رئیس‌جمهور صربستان در مراسم عملیات اجرایی نخستین کارخانه تولید واکسن کرونای چینی در این کشور گفت: با کمک چین و امارات متحده عربی صربستان یک کارخانه مدرن تولید واکسن ایجاد خواهد کرد.

برای دسترسی سریع به اخبار عضو اینستاگرام تجارت ایران و چین شوید

در گزارشی که توسط ایرنا منتشر شده، آمده است: رئیس‌جمهور صربستان در ادامه توضیح داد: راه‌اندازی این کارخانه که بیانگر اثبات دوستی چین و اروپا است برای مقابله صربستان و این منطقه با کرونا بسیار مهم است.

«چن بو» سفیر چین در صربستان هم در این مراسم گفت: ایجاد کارخانه تولید واکسن نه تنها برای ارتقا توانایی دو کشور به منظور مقابله با کرونا مفید است بلکه آغاز جدید همکاری دو کشور در زمینه زیست‌ دارو است و برای کمک به توسعه اقتصادی نیز بسیار اهمیت دارد.

بیشتر بخوانید:

چین در حال آزمایش اولین داروی کرونا

کرونا کارخانه های چین را کم کار کرد

به گفته وی همکاری چین، صربستان و امارات متحده عربی یک الگوی جهانی است و تنها با همبستگی و همکاری کشورها می توان بر همه گیری کرونا غلبه کرد.

قرار است این کارخانه آوریل سال ۲۰۲۲ شروع به تولید واکسن سینوفارم چین کند و علاوه بر برطرف ساختن نیاز صربستان، واکسن تولید این کارخانه به بالکان و دیگر کشورهای اروپایی نیز ارسال خواهد شد

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *