ادامه سخت گیری چین در حوزه رمز ارزها

چین در ادامه سخت‌گیری‌هایش در حوزه ورود به رمزارزها بار دیگر به مردم کشورش هشدار داد در NFT ها سرمایه‌گذاری نکنند.

به گزارش تجارت ایران و چین، در حالی‌که رمزارزها در دنیای کنونی و بازار سرمایه توانستند جایی برای خودشان باز کنند دولت چین دست به اعمال محدودیت‌هایی در خصوص ورود به این حوزه زده است. در تازه‌ترین اخبار منتشر شده از کوین دسک دولت چین با صدور بيانيه‌ای، به مردم کشورش درباره سرمایه‌گذاری در توکن‌های غیر مثلی یا همان ان اف تی‌ها هشدار داد. دولت چین معتقد است این رمزارزها ارزش کمی نسبت به چیزی است که الان قیمت‌گذاری می‌شوند.

برای دسترسی سریع به اخبار عضو اینستاگرام تجارت ایران و چین شوید

در گزارشی که توسط ایسنا منتشر شده، آمده است: وانگ جونهی- خبرنگار روزنامه ساوث چاینا مورنینگ پست- در مطلبی با انتشار این هشدار نوشت: وقتی که هیجان بازارها تخلیه شود، ارزش این ان اف تی ها به میزان قابل توجهی کاهش پیدا خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

دادگاه چین از حمایت ارزهای دیجیتال شانه خالی کرد

تشدید محدودیت ها، عامل ترک ماینرها از چین

هنوز مشخص نیست که ان اف تی هایی که توسط شرکت های بزرگ چینی عرضه شده اند چه سرنوشتی پیدا خواهند کرد. هم علی بابا و هم تنسنت- از بزرگ ترین شرکت های چین- تاکنون از توکن های خود رونمایی کرده اند. این شرکت ها همچنین پیشتر آگهی هایی برای استخدام نیروهای متخصص منتشر و از برنامه ریزی خود برای راه اندازی واحدهای تحقیقاتی مرتبط با توکن ها خبر داده بودند.

دولت چین در ماه های اخیر موضع گیری های بسیار سرسختانه ای علیه رمزارزها داشته و طبق تصمیم بانک مرکزی، هرگونه فعالیت مرتبط با رمزارزها از جمله استخراج، خرید و فروش و سرمایه گذاری در رمزارزها ممنوع اعلام شده است. این در حالی رخ می دهد که چین تا ابتدای امسال بزرگ ترین مرکز استخراج ارزهای دیجیتالی در جهان بود و اخبار مرتبط با سختگیری های حکومت چین، تاثیر منفی زیادی روی قیمت ها در بازار داشته است.

بانک مرکزی چین در حال طی کردن مراحل نهایی راه اندازی ارز دیجیتالی رسمی این کشور موسوم به یوان دیجیتالی است و پیش بینی می شود که چین به نخستین کشوری در جهان تبدیل شود که ارز دیجیتالی رسمی خود را راه اندازی م یکند با این حال مقامات چینی ارزهای دیجیتالی موجود در بازار را تهدیدی برای ثبات مالی کشورشان می دانند.

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *