پایان سلطنت رمز ارزها در چین

نهادهای عالی رتبه نظارتی چین در جدیدترین اقدام خود علیه رمزارزها، همه معاملات ارزهای رمزنگاری شده و هرگونه استخراج آنها را ممنوع اعلام کردند.

به گزارش تجارت ایران و چین، روز جمعه دوم مهرماه 1400 نهادهای عالی رتبه نظارتی چین در اقدامی جدی هرگونه استخراج رمزارزها و معاملات آنها را ممنوع اعلام کردند. در پی انتشار این خبر ضربه‌‌ی دیگری به بازار بیت‌کوین و دیگر رمزارزها وارد شد.

برای دسترسی سریع تر به اخبار عضو اینستاگرام تجارت ایران و چین شوید

بیشتر بخوانید:

در گزارشی که توسط ایتنا و به نقل از تسنیم منتشر شده، آمده است: ده سازمان نظارتی از جمله بانک مرکزی چین و تنظیم کننده های بانکی، اوراق بهادار و ارز، متعهد شدند با هم همکاری کنند تا فعالیت های “غیرقانونی” مربوط به ارزهای رمزنگاری شده را ریشه کن کنند.

این اولین باری است که سازمان‌های نظارتی مستقر در پکن نیروهای خود را برای اجرای ممنوعیت همه فعالیت‌های بازار رمزارز در این کشور بسیج کرده‌اند.

جورج زاریا، مدیرعامل صرافی ارز دیجیتالBequant در لندن در این باره می گوید: چین با اعلامیه های بسیار قاطع و تعقیب قضایی (معامله گران ارز دیجیتال) و یا گاهی با سکوت کامل خبری خود در افراط و تفریط در این زمینه مشهور است.

وی گفت: این بار این نکته به وضوح مشخص شد که چین از گسترش بازار ارزهای رمزنگاری شده حمایت نخواهد کرد چرا که این امر برخلاف سیاست های این کشور برای تشدید کنترل جریان سرمایه و شرکت‌های فناوری بزرگ است.

بانک مرکزی چین (PBOC) اعلام کرد ارزهای رمزپایه نباید مانند ارزهای سنتی در گردش باشند و صرافی‌های خارجی از ارائه خدمات به سرمایه گذاران در این کشور از طریق اینترنت منع شده‌اند و از این طریق صرافی هایی مانندCoinbase و Binance از فعالیت در این کشور محروم هستند.

این بانک همچنین موسسات مالی، شرکت های پرداخت و شرکت‌های اینترنتی را از تسهیل تجارت ارزهای رمزنگاری شده در این کشور منع کرد.

این خبر در حالی اعلام شد که قیمت بیت کوین، بزرگترین ارز رمزنگاری شده جهان، بیش از 6 درصد کاهش یافت و به 42216 دلار رسید، در حالی که قبلاً حدود 1 درصد کاهش یافته بود.

بر اساس این گزارش، قیمت سکه‌های کوچکتر نیز که معمولاً مانند بیت کوین همزمان نوسان می‌کنند، سقوط کردند. قیمت اتر 10 درصد و ریپل نیز به میزان مشابهی کاهش یافت.

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *