بالگرد های تهاجمی جدید روسی در چنگ چین

ارتش چین بیش از پیش به فکر تقویت توان نظامی خود است.

به گزارش تجارت ایران و چین، روزنامه South China Morning Post چاپ هنگ‌کنگ نوشت: دولت چین در نظر دارد برای افزایش توان نظامی خود بالگردهای تهاجمی کشتی پایه روسیه را خریداری کند. این رویداد سومین قرارداد بزرگ چین است که نشان از روابط محکم و همکاری دو کشور روسیه و چین در برابر آمریکا است.

 

برای دسترسی سریع تر به اخبار عضو اینستاگرام تجارت ایران و چین شوید

در گزارشی که توسط اسپوتنیک منتشر شده، آمده است: ارتش آزادی بخش خلق چین مدتهاست که در حال بررسی امکان خرید Ka-52K روسی است. محقق ژو چنمینگ (Zhou Chenming ) در موسسه علوم و فناوری نظامی پکن گفت: “ناو بالگردبر چین به هلیکوپترهای تهاجمی سنگین نیاز دارد.”

پرتال خبری روسی Avia.Pro روز پنجشنبه گزارش داد که ارتش آزادی بخش چین به Ka-52K علاقمند است و یک هیئت چینی از کارخانه بالگردسازی در منطقه Primorsky در خاور دور روسیه بازدید کرده است. Avia.Pro نوشت: “شاید مسکو و پکن قراردادی را برای تامین حداقل 36 فروند بالگرد Ka-52K برای نیروی دریایی چین امضا کنند.”

بیشتر بخوانید:

شبکه تلویزیونی دولتی CCTV چین پیشتر اعلام کرده بود که گروهی از فیلمبرداران آن برای بازدید از این مرکز دعوت شده است.

Katran” یک نسخه حمل و نقل هوایی از هلیکوپتر رزمی “Ka-52 “Alligator است که مجهز به وسایل الکترونیکی مدرن است که ناوبری را در دریا فراهم می‌کند. این هواگرد برای نیروی دریایی روسیه در دفتر طراحی کاموف ، که بخشی از یک شرکت بالگردسازی روسی است ، توسعه داده شد.

ژو چنمینگ گفت: “Ka-52K اولین بالگرد تهاجمی نیروی دریایی روسیه با ملخ‌ها و بال‌های تا شونده است که وزن برخاست بالا دارد. این امر باعث صرفه جویی از مساحت می‌شود و برای قرار دادن بر ناوهای بالگرد ضربتی چینی تایپ 075 مناسب است.

Ka-52K در دریا مقاوم در برابر زنگ زدگی است و می تواند با وزن 12.2 تن به هوا بلند شود که 1.4 تن بیشتر از ظرفیت حمل “تمساح” است.

سونگ ژونپینگ (Song Zhongping) ، مربی سابق ارتش چین گفت: “Ka-52K تنها بالگرد سنگین جهان است که مجهز به صندلی منجنیق است. اگر دو کشور قراردادی برای تحویل Ka-52K منعقد کنند، این امر به گسترش همکاری بین صنایع دفاعی آنها کمک می‌کند. ”

از نظر هزینه، چنین توافقی سومین قرارداد خواهد بود ، تنها پس از قرارداد خرید جنگنده های Su-35 و سیستم‌های موشکی ضد هوایی S-400.

در ماه ژانویه ، چین سومین کشتی بالگردبر تهاجمی نوع 075 خود را راه اندازی کرد. پکن امیدوار است از این کشتی ها به عنوان “ناوهای هواپیمابر کوچک” استفاده کند که نقش مهمی در فرود در جزایر و حفاظت از منافع دریایی پکن ، به ویژه در جنوب چین ، ایفا خواهد کرد.

اما آنها فاقد یک عنصر اساسی هستند. یک منبع ناشناس نزدیک به ارتش چین گفت: “مشکل اصلی این است که سازندگان هواپیماهای چینی هنوز نمی توانند یک هلیکوپتر رزمی سنگین ایجاد کنند که نیازهای رزمی کشتی‌های تایپ 075 را برآورده کند.

چین در حال ساخت نسخه های هلیکوپترهای Z-8 ، Z-9 و Z-20 ویژه کشتی است. اما همانطور که منبع گفت ، رسیدن به این هدف مدتی چشمگیر طول می کشد.

وی افزود: توافق برای خرید Ka-52K هم برای پکن و هم برای مسکو مفید خواهد بود. این منبع گفت که روسیه برای تامین مالی صنایع دفاعی به پول نیاز دارد و چین به زمان نیاز دارد.

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *