خداحافظی لینکدین در چین

در ادامه سخت‌گیری‌ها و فشار دولت چین در خصوص فعالیت شرکت‌های اینترنتی، این‌بار نوبت به شبکه اجتماعی لینکدین رسید تا خبر خداحافظی خود در چین را منتشر کند.

به گزارش تجارت ایران و چین، لینکدین که یک شبکه اجتماعی پرطرفدار آمریکایی است خبر داد تا پایان سال جاری میلادی نسخه چینی سرویس خود را برای کاربران چینی مسدود خواهد کرد. مایکروسافت نیز به عنوان شرکت مادر لینکدین در این‌باره گفت: علت این تصمیم افزایش فشارها و چالش‌ها از سمت نهادهای رگولاتوری چین بوده است.

برای دسترسی سریع تر به اخبار عضو اینستاگرام تجارت ایران و چین شوید

در گزارشی که توسط دنيای اقتصاد منتشر شده، آمده است: لینکدین در بیانیه‌ای نسبت به این اقدام توضیح داد: در حالی که توانستیم به کاربران چینی در پیدا کردن شغل و فرصت‌های اقتصادی کمک کنیم، اما این میزان موفقیت را در جنبه‌های اشتراک‌‌گذاری و آگاهی‌بخشی شاهد نبودیم.

بیشتر بخوانید:

به این ترتیب، لینکدین قصد ندارد تا به‌طور کامل از چین خارج شود، بلکه در حال کار روی یک اپلیکیشن شغل‌محور تحت‌عنوان InJobs است که فاقد فید اجتماعی یا دیگر ویژگی‌‌هایی مرتبط با اشتراک مطالب و مقالات است.

لینکدین طی سال‌های اخیر، همواره به رعایت محدودیت‌های دولتی چین پایبند بوده و از آغاز فعالیت خود در چین یعنی فوریه ۲۰۱۴، از انتشار برخی محتواهای خاص جلوگیری کرده است، با این حال از سال‌جاری میلادی، مسائل و مشکلات تشدید شد.

این شرکت در ‌ماه مارس، ثبت‌نام کاربران جدید چینی را محدود کرد. اگرچه لینکدین همواره به رعایت قوانین این کشور متعهد بود اما دو ‌ماه بعد چین اعلام کرد که ۱۰۵ اپلیکیشن، قوانین مربوط به گردآوری اطلاعات کاربران چینی را نقض می‌کنند که لینکدین نیز جزو آنها بود.

لینکدین آخرین شبکه اجتماعی آمریکایی بود که به‌طور رسمی ‌در چین فعالیت داشت. این کشور چندی پیش اپلیکیشن‌های سیگنال و کلاب‌هاوس را ممنوع کرد و فیس‌بوک و توییتر نیز از سال ۲۰۰۹ و اینستاگرام نیز از سال ۲۰۱۴ در این کشور مسدود هستند.

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *