تورم چین نزدیک به صفر

نرخ تورم چین 0/2 درصد از پیش‌بینی کارشناسان در ماه قبلی کمتر بوده است. این در حالی است که سیر نزولی نرخ تورم در این کشور طی ماه‌های اخیر ادامه داشته است.

به گزارش تجارت ایران و چین، بنا به اعلام تریدینگ اکونومیس نرخ تورم چین در ادامه روند کاهشی خود در 12 ماه منتهی به سپتامبر به 0/7 درصد رسید. گفتنی است این نرخ تحت تاثیر کاهش قیمت گوشت خوک بوده که تورم آن به منفی 46/9 درصد رسید.

برای دسترسی سریع تر به اخبار عضو اینستاگرام تجارت ایران و چین شوید

این کمترین تورم ثبت شده ۶ ماه اخیر در چین بوده است. مواد غذایی با تورم منفی ۲/ ۵ درصدی و مراقبت‌های درمانی با تورم ۴/ ۰ درصدی از بخش‌های مهم کاهنده تورم بوده‌اند. در بین سایر بخش‌های تورمی، تورم بخش فرهنگ و آموزش ۲/ ۳ درصد و آب و برق ۱/ ۱ درصد اندازه‌گیری شده است.

بیشتر بخوانید:

هسته تورمی که تورم بخش انرژی و مواد غذایی را به دلیل نوسانات بالای قیمت در آنها در نظر نمی‌گیرد، در این ماه به ۶/ ۰ درصد رسیده که در مقایسه با ماه قبل ۱/ ۰ درصد کمتر شده است.

متوسط نرخ تورم چین در بازه زمانی ۱۹۸۶ تا ۲۰۲۱ معادل ۹۵/ ۴ درصد بوده که بالاترین تورم ثبت شده مربوط به فوریه ۱۹۸۹ با ۴۰/ ۲۸ درصد و کمترین تورم نیز مربوط به آوریل ۱۹۹۹ با منفی ۲/ ۲ درصد بوده است.

بر مبنای ماهانه، نرخ تورم چین در این ماه به صفر درصد رسیده است که ۱/ ۰ درصد کمتر از تورم ماهانه ثبت شده این کشور برای ماه قبل به حساب می‌رود.

با کاهش سرعت شیوع کرونا، روند بازگشایی کسب‌وکارها در چین شدت یافته است. یی گانگ، رئیس بانک مرکزی چین با برشمردن برخی از اقدامات این بانک برای ثبات بخشی به بازارهای مالی این کشور گفته است: تلاش‌ها برای حمایت بیشتر از بخش‌های مختلف اقتصادی ادامه خواهد یافت هر چند به لطف زیرساخت‌های نیرومند، اقتصاد این کشور با وجود شیوع گسترده کرونا آسیب زیادی ندیده است.

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *