گشت چین به دور زمین با موشک مافوق صوت

چین در سال‌های اخیر تمرکز خود بر ساخت تجهیزات فضایی و موشکی را افزایش داده است. در همین راستا این کشور موفق شد در ماه اوت موشکی با قدرت مافوق صوت و با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای را به دور مدار زمین آزمایش کند.

به گزارش تجارت ایران و چین، بنا به اعلام “فینانشیال تایمز” چین در ماه اوت موشکی با قدرت مافوق صوت و قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای برای آزمایش به مدار زمین فرستاد. گفتنی است رادارهای آمریکا نتوانستند این موشک را شناسایی کنند. در واقع آمریکایی‌ها غافلگیر شدند. ماموریت موشک چینی پس از فرود آمدن نزدیک هدف خود و چرخیدن دور مدار زمین پایان یافت.

برای دسترسی سریع تر به اخبار عضو اینستاگرام تجارت ایران و چین شوید

بیشتر بخوانید:

در گزارشی که توسط ایرنا منتشر شده، آمده است: این آزمایش موشکی پیشرفت چشمگیر چین در زمینه موشک‌های مافوق صوت را نشان می‌دهد.

آمریکا، روسیه و چین در حال توسعه سلاح‌های مافوق صوت هستند. روسیه یکی از این موشک‌ها را در ماه ژوئیه آزمایش کرد. آمریکا قصد دارد همه ناوشکن‌های نیروی دریایی خود را به این موشک‌ها که می‌توانند پنج برابر سریعتر از سرعت صوت حرکت کنند، مجهز کند.

اگرچه برخی از موشک‌های بالستیک سریع‌تر هستند، اما برخلاف فناوری قدیمی، امکان کنترل موشک‌های مافوق صوت پس از پرتاب وجود دارد و این امر گریز از سیستم‌های دفاعی و راداری را آسان‌تر می‌کند.

جان کربی سخنگوی وزارت دفاع امریکا (پنتاگون) گفت: ما نگرانی‌های خود در مورد توانایی‌های نظامی که چین به دنبال آن است را آشکارا اعلام کرده‌ایم. این توانایی‌هایی تنها تنش‌ها را در منطقه و فراتر از آن افزایش می‌دهد.

لیو پنگیو سخنگوی سفارت چین در لندن گفت: سیاست نظامی چین دفاعی است. چین مانند آمریکا استراتژی جهانی ندارد و به دنبال عملیات‌های نظامی در سطح جهان نیست. چین هیچ علاقه‌ای به رقابت تسلیحاتی با سایر کشورها ندارد.

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *