شیوع آنفلوآنزای پرندگان در چین

مسئولین بهداشتی چین از شیوع آنفولانزای پرندگان در این کشور خبر داده‌اند. گفتنی است این گونه‌ی جدید از نوع قدیمی ویروس برای انسان‌ها مسری‌تر است.

به گزارش تجارت ایران و چین، شمار مبتلایان انسانی به ویروس “اچ‌۵‌ان۶” در سال جاری به 21 مورد رسید، این در حالی است که سال گذشته تنها 5 مورد ابتلا در سازمان بهداشت جهانی ثبت شده است. به همین خاطر کارشناسان از روند این ویروس ابراز نگرانی کرده‌اند.

برای دسترسی سریع تر به اخبار عضو اینستاگرام تجارت ایران و چین شوید

در گزارشی که توسط ایرنا و به نقل از کانال خبری آسیا منتشر شده، آمده است: هر چند این تعداد مبتلایان نسبت به صدها نفر مبتلا شده در سال ۲۰۱۷ به ویروس “اچ‌۷‌ان۹” پایین است، اما این عفونت‌ها جدی است و موجب بیماری شدید بسیاری شده و دستکم شش تن جان باخته‌اند.

بیشتر بخوانید:

“تیجس کوکین” استاد پاتولوژی مقایسه‌ای در مرکز پزشکی دانشگاه اراسموس روتردام گفت: افزایش موارد انسانی ابتلا به انفلوانزای پرندگان در چین طی سال جاری موجب نگرانی است. این ویروسی است که موجب تلفات زیادی می‌شود.

سازمان جهانی بهداشت خاطرنشان کرده است، بسیاری از افراد مبتلا شده در تماس با پرندگان بوده‌اند و هیچ مورد تایید شده از انتقال انسان به انسان وجود نداشته است.

این سازمان اعلام کرد: تحقیقات بیشتر و فوری برای درک خطرات موجود و افزایش سرایت ویروس به انسانها مورد نیاز است.

روز ۱۳ اکتبر یک زن ۶۰ ساله مبتلا به ویروس اچ۵‌ان۶ با شرایط وخیم در استان هونان چین بستری شد.

چین بزرگترین تولیدکننده ماکیان و تولیدکننده مهم اردک است که به عنوان منبع مهم ویروس‌های انفلوآنزا عمل می‌کنند.

ویروس‌های انفلوآنزای پرندگان بطور مداوم میان پرندگان اهلی و وحشی در چرخش است اما به ندرت انسانها را آلوده می‌کند.

اما تحول این ویروس‌ها با افزایش شمار پرندگان گوشتی یک نگرانی مهم می‌باشد، زیرا ممکن است تبدیل به ویروس‌هایی با قابلیت انتقال به انسان شوند.

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *