چین از ساخت یک موشک خارق‌العاده خبر داد

محققان چینی از رقم زدن پیشرفتی جدید خبر داده و می‌گویند، موشک‌های مافوق صوت مجهز به ردیاب حرارتی با قابلیت هدف گرفتن اهدافی نظیر ناوهای هواپیمابر و وسایل متحرک را طراحی و تولید کرده‌اند تا در این عرصه بر آمریکا غلبه کنند.

به گزارش روزنامه دیلی میل،‌ این تحول احتمالا باعث تشدید هر چه بیشتر رقابت تسلیحاتی جاری بین چین،‌ آمریکا و روسیه شده و بعد از آن مطرح می‌شود که پکن گزارش‌ها درباره تست یک موشک مافوق صوت با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای در ماه اوت را رد کرد.

به گزارش تجارت ایران و چین، آن موشک که بر اساس گزارش‌ها زمین را دور زد، نگرانی‌هایی را در میان مقامات آمریکا برانگیخت اما چین تاکید کرد که موشک مذکور در چارچوب برنامه مربوط به یک فضاپیما پرتاب شد.

بیشتر بخوانید:

نگرانی واشنگتن از موشک جدید چین

گشت چین به دور زمین با موشک مافوق صوت

طبق گزارشی که در خبرگزاری خبرآنلاین منتشر شده است، با این حال محققان دانشگاه ملی تکنولوژی دفاعی چین اکنون می‌گویند که به یک تکنولوژی دست پیدا کرده‌اند که این قابلیت را به موشک‌های مافوق صوت می‌دهد که هدفشان را با ردیاب حرارتی دنبال کنند.

روزنامه ساوث چاینا مورنینگ پست با استناد به یک پژوهش نوشت که پروفسور یی شیهه، یک دانشمند ارشد، در یک سند علمی منتشر شده در ماه گذشته میلادی ادعا کرد چین “تحولات تکنولوژیکی اساسی را که در آزمایش‌ها تاثیرشان ثابت شد، کسب کرده است.”

اگر این ادعا درست باشد، معنی آن این است که چین احتمالا بر مشکل توسعه یک سیستم حرارت‌یاب با قابلیت عملکرد در سرعت‌های مافوق صوت غلبه کرده است. چالش اصلی این بود که خود سرعت بالای این موشک‌ها حرارتی تولید می‌کند که می‌تواند سیستم‌های تشخیص را مختل سازد.

موشک‌های مافوق صوت می‌توانند به سرعت ۲۱ هزار مایل بر ساعت دست یافته و در عرض چند دقیقه از فضا به هر نقطه‌ای در زمین برخورد کنند. تحول اخیر در حالی مطرح شده که کارشناسان نگرانند موشک‌های مافوق صوت جنگ جهانی سوم را در ضمن کار روسیه،‌ چین و آمریکا روی موشک‌های نسل بعدی در پی داشته باشند.

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *