چین یارانه خودروهای برقی را لغو می‌کند

مقامات چین روز شنبه اعلام کردند که یارانه‌های خودروهای الکتریکی و هیبریدی را در پایان سال ۲۰۲۲ لغو می‌کنند زیرا قدرت فروش در این بخش به معنای نبود نیاز به حمایت دولتی است.

به گزارش تجارت ایران و چین، وزارت دارایی چین در بیانیه ای اعلام کرد که یارانه خرید خودرو از ابتدای سال ۲۰۲۲ و قبل از لغو کامل تا پایان سال، ۳۰ درصد کاهش می‌یابد. براساس این بیانیه، با توجه به رشد صنعت خودروهای با انرژی جدید و روند فروش و انتقال آرام تولیدکنندگان، یارانه ها در ۳۱ دسامبر (۱۰دی) ۲۰۲۲ به پایان می رسد.

بیشتر بخوایند:

ایجاد بزرگترین خوشه صنعت خودروهای پیل سوختی چین در گواندونگ 

موج تولید خودروهای الکتریکی در چین

به گفته وزارت دارایی چین، به خودروهایی که پس از ۳۱ دسامبر ۲۰۲۲ ثبت نام شوند، یارانه تعلق نمی گیرد.

فروش خودروهای الکتریکی و هیبریدی در چین با افزایش بیش از ۱۰۰ درصدی نسبت به سال های گذشته، در ماه های اخیر رونق گرفته است.

طبق گزارشی که در خبرگزاری ایرنا منتشر شده است، انجمن خودروسازان چین هفته گذشته تخمین زد که این خودروها قرار است ۱۸ درصد از کل فروش خودرو در سال ۲۰۲۲ را تشکیل دهند و این در حالی است که در سال ۲۰۱۹ خودروهای برقی تنها ۵ درصد از کل فروش خودرو در چین را به خود اختصاص دادند.

طبق گزارش انجمن خودروسازان چین، از ۲۷ میلیون و ۵۰۰ هزار خودرویی که قرار است در سال جاری فروخته شود، پنج میلیون خودرو الکتریکی و هیبریدی خواهند بود.چین؛ بزرگترین آلاینده جهان اهداف طولانی مدتی را برای پذیرش گسترده وسایل نقلیه الکتریکی و هیبریدی در نظر گرفته است و هدف آن این است که تا سال ۲۰۳۵ اکثر خودروها با انرژی پاک کار کنند.

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *