آمریکا فعالیت شرکت مخابرات دولتی چین را لغو کرد

کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا (FCC)، تنظیم کننده مخابرات آمریکا اعلام کرد، مجوز فعالیت واحد آمریکایی “چاینا یونی کام  (China Unicom)”، شرکت مخابرات دولتی چین را به اتفاق آرا لغو کرده است.

به گزارش تجارت ایران و چین، بنا بر اعلام FCC، این شرکت باید طی 60 روز، فعالیت خود در آمریکا و ارائه خدمات مخابراتی در این کشور را متوقف کند.

بیشتر بخوانید:

دولت چین؛ تحریم شرکت‌های چینی، نقض قوانین بین المللی است

واکنش چین به لغو مجوز فعالیت شرکت مخابراتی چاینا تله کام

طبق گزارشی که در خبرگزاری گروه اقتصاد بین الملل فارس منتشر شده است، به نوشته راشاتودی، جسیکا روزن ورسل، رئیس کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا گفت: “امروز، ما یک گام مهم دیگر برای محافظت از شبکه های ارتباطی خود در برابر تهدیدات امنیت ملی خارجی برمی داریم.”

وی افزود: “شواهد اساسی و با توجه به آنها نگرانی فزاینده ای وجود دارد که شرکت های دولتی چین تهدیدی واقعی برای امنیت شبکه های مخابراتی ما هستند.”

سی ان ان نوشت، «چاینا یونی کام» اعلام کرده است‌ در دو دهه گذشته به «قوانین و مقررات مربوطه آمریکا» پایبند بوده است و FCC بدون هیچ دلیل موجه و بدون گذراندن مراحل قانونی لازم اقدام کرده است.

این شرکت مخابراتی افزود: ” برای محافظت از حقوق و منافع شرکت و مشتریانش به صورت فعالانه اقدام خواهد کرد.”

اقدام این نهاد آمریکایی، جدیدترین مورد در هدف قرار دادن شرکت های فناوری و مخابراتی به دلیل نگرانی های امنیت ملی است.

در اکتبر، واشنگتن فعالیت “چاینا تلکام” در این کشور را ممنوع کرد. مجوز یک شرکت مخابراتی دولتی چین به نام «چاینا موبایل»، در سال 2019 لغو شد.

در سال های اخیر، کنگره آمریکا به FCC دستور داده است تا برنامه ایی برای «کنار گذاشتن و جایگزینی» تجهیزات شبکه‌ای آغاز کند چراکه کارشناسان نگران هستند به شرکت های مخابراتی خارجی اجازه نظارت بر ارتباطات حساس آمریکا را بدهد. FCC همچنین شرکت هایی نظیر هوآوی و ZTE را تحریم کرده است تا تجهیزات آنها در شبکه مخابراتی آمریکا قابل استفاده نباشد.

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *