چین؛ یک سال بدون فوتی کرونا!

خبرگزاری یونایتدپرس براساس آمارهای جهانی گزارش داد، چین، کشوری که منشا اولیه کرونا در سال ۲۰۱۹ بود طی یک سال گذشته هیچ موردی از مرگ و میر کرونا را ثبت نکرده است و در حال حاضر نیز میزبان مسابقات المپیک زمستانی است.

به گزارش تجارت ایران و چین، بیشترین میزان مرگ و میر ناشی از کرونا در چین در همان ماه های اولیه شیوع این ویروس بود. آخرین مورد مرگ کرونایی در چین در 28 ژانویه 2021 ثبت شده است و از آن روز تا کنون هیچ موردی از فوتی ناشی از این ویروس در سرزمین اصلی چین گزارش نشده است. مجموع کل فوتیها در چین 4636 نفر است و بعد از فلسطین با 4883 مورد در جایگاه هشتاد و ششم قرار دارد.

بیشتر بخوانید:

چین اجازه جان گرفتن دوباره کرونا را نمی دهد

رشد اقتصاد چین بعد از پاندمی کرونا

طبق گزارشی که در خبرگزاری اقتصاد آنلاین منتشر شده است، از زمان شیوع سویه اومیکرون در کشورهای جهان، روز شنبه 8362 مورد فوتی و روز چهارشنبه نیز 12450 مورد فوتی در جهان ثبت شده است که بیشترین میزان از ماه مه سال گذشته است.

درحالیکه بیشترین تعداد مبتلایان در دوره اوج سویه دلتا حدود 904 هزار مورد بود، شمار مبتلایان در دوره شیوع اومیکرون در 20 ژانویه گذشته 3 میلیون 700 هزار مورد بود و روز شنبه گذشته بیش از 2 میلیون دویست هزار مورد مبتلا در سطح جهان ثبت شده است که بیشترین آن مربوط به ایالات متحده است.

روز یک شنبه در کل چین تنها 43 مورد ابتلا به کرونا گزارش شده است.

کارشناسان سیاست «تحمل صفر» دولت پکن در برابر کرونا، قرنطینه شهرهای بزرگ، آزمایشهای گسترده و واکسیناسیون را از عوامل اصلی موفقیت چین در مبارزه با کرونا می‌دانند.

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *