کشف چند سرباز جدید «ارتش سفالین» در چین

باستان‌شناسان موفق شدند شمار بیشتری از سربازان «ارتش سفالین» مشهور چین را کشف کنند.

به گزارش تجارت ایران و چین و به نقل از  انشنت اوریجینز، باستان‌شناسان با کاوش در شهر «شی‌آن» موفق شدند ۲۰ سرباز دیگر «ارتش سفالین» تاریخی چین را کشف کنند.این مجسمه‌های جدید در گودال شماره یک که خارج از مقبره مخفی امپراتور واقع شده کشف شدند و در وضعیت مناسبی قرار دارند.

بیشتر بخوانید:

باستان شناسان چینی ماسک طلایی کشف کردند

شهر ممنوعه چین را چقدر می شناسید؟

طبق گزارشی که در خبرگزاری ایسنا منتشر شده است، در بین این مجسمه‌ها که به تازگی کشف شده‌اند یک ژنرال و یک افسر ارتش نیز به چشم می‌خورند. گودال شماره یک که مملو از پیاده‌نظام و ارابه است مساحتی معادل ۱۴,۲۶۰ متر مربع را در برگرفته است. انتظار می‌رود با پایان کاوش در این بخش، بیش از شش‌هزار مجسمه سرباز و اسب کشف شود.

«ارتش سفالین» ۲۲۰۰ سال پیش برای حفاظت از امپراتور «چین شی هوانگ» در زندگی پس از مرگ ساخته شد و تنها مجموعه مجسمه‌های نظامی جهان محسوب می‌شود که در این تعداد زیاد ساخته شده است. «چین سی هوانگ» به عنوان نخستین امپراتور، چین را متحد کرد. گمان می‌رود این امپراتور ارتشی متشکل از ۵۰۰هزار مرد را در اختیار داشته است.

در اسناد تاریخی چین به «ارتش سفالین» و یا دلیل ساخته آن هیچ اشاره‌ای نشده است. محققان معتقدند ۷۰۰هزار کارگر طی ۳۰ تا ۴۰ سال ساخت «ارتش سفالین» و مقبره را به اتمام رساندند.

«ارتش سفالین» برای نخستین‌بار در سال ۱۹۷۴ توسط کشاورزانی کشف شد که قصد داشتند چاهی را در فاصله کمی از مقبره این امپراتور حفر کنند. در نتیجه آن‌ها سردآبه‌ای کشف کردند که هزاران مجسمه نظامی بی‌نظیر را که در ابعاد انسان‌های واقعی ساخته شده بودند و برای مبارزه آماده بودند کشف کردند. از آن زمان تاکنون، باستان‌شناسان حدود ۸۰۰۰ مجسمه متعلق به این ارتش را که همگی با رعایت جزئیات ساخته ‌شده‌اند کشف کرده‌اند.

 

 

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *