همکاری هوآوی و فولکس‌واگن برای ساخت خودروی خودران

خودروهای خودران یکی از جذابترین محصولاتی است که به نظر می‌رسد آینده صنعت حمل و نقل و خودروسازی باشند. اما بزرگترین پیچیدگی در ساخت این محصول جذاب این است که باید ترکیبی بی‌نقص از صنعت خودروسازی و صنعت دیجیتال و هوش مصنوعی باشد.

به گزارش تجارت ایران و چین، بنابر اعلام هوآوی، شرکت‌هایی که در هرکدام از این صنایع به صورت تخصصی در حال فعالیت هستند به فکر شراکت و همکاری با یکدیگر افتاده‌اند و این شیوه را بهترین راه برای تولید ایده آل‌ترین محصول بدون تحمل هزینه‌های گزاف می‌دانند. در همین راستا به تازگی شرکت‌های فولکس‌واگن آلمان و هوآوی چین در حال توافق برای اشتراک و تولید خودروی خودران هستند.

بیشتر بخوانید:

حمایت چین از هواوی در برابر اظهارات یک مقام آمریکایی

هوآوی از تحریم های آمریکا سر باز کرد

طبق گزارشی که در خبرگزاری ایسنا منتشر شده است، براساس گزارشی از یک مجله کسب‌وکار آلمانی و به نقل قول برخی نیروهای داخلی، گروه خودروسازی فولکس‌واگن درحال مذاکره با غول فناوری چینی، هوآوی، است تا بتواند با همکاری آن، وارد صنعت خودروهای خودران شود. این مذاکره بر سر توسعه بخش‌هایی است که این غول خودروسازی آلمانی هنوز در آن‌ها حرف خاصی برای گفتن ندارد.

«وانگ جون»، مدیر اجرایی هوآوی در امور خودروهای هوشمند سال گذشته اعلام کرد که هوآوی تا سال ۲۰۲۵ یک خودروی بدون راننده را توسعه خواهد داد. مدیرعامل گروه فولکس‌واگن، «هربرت دایس»، چهارشنبه گذشته اذعان داشت کرد که احتمالا تا ۲۵ سال آینده شاهد حضور خودروهای خودران خواهیم بود؛ بنابراین این خودروساز تمام تلاش خود را برای ایجاد همکاری‌های جدید می‌کند تا به خودکفایی خود را حوزه نرم‌افزاری افزایش دهد.

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *