برگزاری نشست هم‌اندیشی گروه دوستی پارلمانی ایران، چین و پاکستان

نشست هم اندیشی گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران، چین و پاکستان با حضور وزیر امور خارجه کشورمان بر گزار شد.

به گزارش تجارت ایران و چین، عصر امروز رییس و اعضای گروه دوستی پارلمانی ایران و چین، در نشست هم اندیشی با حضور وزیر امور خارجه و مشارکت معاونین اقتصادی و کنسولی و نیز مسئولین ارشد وزارت امور خارجه در محل این وزارت شرکت کردند.

بیشتر بخوانید:

گسترش تجارت مبادله ای پاکستان و چین

روسیه، چین، پاکستان و ایران نشست چهار جانبه برگزار کردند

طبق گزارشی که در خبرگزاری ایسنا منتشر شده است، در این دیدار، وزیر امور خارجه کشورمان ضمن استماع نظرات نمایندگان، روابط تهران و پکن را راهبردی خوانده و با تاکید بر نقش دیپلماسی پارلمانی در چارچوب گروه دوستی پارلمانی ایران و چین، به تشریح آخرین وضعیت روابط تهران – پکن و رویکرد کشورمان در اجرای نقشه راه روابط با چین پرداخت.

امیرآبادی فراهانی، رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران وچین نیز در این نشست، ضمن قدردانی از توجه وزیر امور خارجه به نقش مجلس و نمایندگان مردم در نظارت بر جریان اصلی روابط سیاسی بویژه روابط جمهوری اسلامی ایران با چین، بر حمایت گروه دوستی پارلمانی ایران و چین از روند روبه رشد روابط همه جانبه با چین تاکید نمود.

لازم به ذکر است در این نشست، معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه به تشریح جنبه های مختلف روابط اقتصادی کشورمان با چین و پاکستان و آخرین وضعیت بازارچه های مرزی ایران و پاکستان پرداخته و به سوالات نمایندگان مجلس در این خصوص پاسخ داد.

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *