جزئیات صدور ویزای دانشجویان ایرانی در چین اعلام شد

بر اساس پیگیری‌های به عمل آمده از سوی وزارت امور خارجه، سفارت جمهوری خلق چین در تهران موافقت دولت آن کشور با صدور روادید تحصیلی برای دانشجویان ایرانی را اعلام کرد.

به گزارش تجارت ایران و چین، اداره کل کنسولی وزارت امور خارجه با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد: براساس پیگیری‌های به عمل آمده از سوی وزارت امور خارجه، سفارت جمهوری خلق چین در تهران موافقت دولت آن کشور با صدور روادید تحصیلی برای دانشجویان ایرانی را اعلام کرده است‌.

بیشتر بخوانید:

تغییرات جدید در قوانین صدور ویزای چین

وزارت خارجه چین به تعدادی کمی از دانشجویان خارجی اجازه بازگشت به چین می دهد

طبق گزارشی که در خبرگزاری ایرنا منتشر شده است، براساس این اطلاعیه، در همین چارچوب ستاد کل نیروهای مسلح کشورمان نیز موافقت خود را با تمدید مهلت خروج کروناییِ دانشجویان مشمول غایب کشورهای چین و روسیه که قبل از تاریخ ۹۸/۱۲/۲۹ از کشور خارج شده و به‌صورت غیرحضوری مشغول به تحصیل شده و روادید آنها بعد از تاریخ ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ صادر شده باشد، تا ۳۰ مهر سال جاری اعلام کرده است.

این موافقت شامل دانشجویان چینی و روسی که در جهت رعایت مقررات اعلامی از کشور خارج و در کشورهای همسایه مستقر شده‌اند نیز می‌شود؛ این افراد بعد از دریافت روادید لازم مجاز به خروج از کشور خواهند بود.

در اطلاعیه اداره کل کنسولی وزارت امور خارجه از دانشجویان مشمول غایب خواسته شده سریعاً پس از دریافت روادید همراه مستندات تا تاریخ ۳۰ مهر ماه ۱۴۰۱ به اداره گذرنامه و روادید وزارت امور خارجه برای اعلام اسامی به سازمان وظیفه عمومی مراجعه کنند.

در پایان این اطلاعیه نیز تأکید شده است، این تسهیلات شامل دانشجویانی که در سال‌های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ بدون خروج از کشور و به‌صورت آنلاین مشغول تحصیل هستند، نمی‌شود.

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *