اولین پیاده‌روی فضایی چینی‌ها خارج از ماژول جدید انجام شد

فضانوردان ماموریت شنژو ۱۴(Shenzhou ۱۴) چین اولین پیاده‌روی فضایی را خارج از ماژول جدید این ایستگاه فضایی انجام دادند.

به گزارش تجارت ایران و چین و به نقل از اسپیس، چن دونگ(Chen Dong) و لیو یانگ(Liu Yang) یک پیاده‌روی شش ساعته انجام دادند و بر روی ماژول جدید ون‌تیان (Wentian) این ایستگاه فضایی کار کردند.

بیشتر بخوانید:

ورود فضانوردان چین به ایستگاه فضایی

ساخت اولین برج آزمایش خورشیدی فضایی جهان توسط چین

طبق گزارشی که در خبرگزاری ایسنا منتشر شده است، چن دونگ، فرمانده ماموریت شنژو ۱۴، و لیو یانگ، دریچه ماژول جدید ون‌تیان را در ساعت ۶:۲۶ صبح روز پنجشنبه به وقت منطقه زمانی شرقی(۱۴:۵۶ به وقت تهران) باز کردند و هر دو تا ساعت ۷:۰۹ صبح به وقت منطقه زمانی شرقی(۱۵:۳۹ به وقت تهران) از ایستگاه فضایی تیانگونگ خارج شدند.

چن در حالی که دستش را در هوا تکان می‌داد گفت: این میزان نزدیک بودن زمین، شگفت‌انگیز است. سلام به همه. من از ماژول خارج شدم. حالم خوب است.

چن و لیو مجموعه‌ای از فعالیت‌ها از جمله نصب پمپ توسعه یافته ماژول آزمایشگاهی ون‌تیان که در سیستم کنترل حرارتی این ایستگاه نقش دارد را انجام دادند و علاوه بر آن یک دوربین پانوراما متصل به خارج از ماژول ون‌تیان را برای ایجاد میدان دید وسیع بالاتر بردند.

این دو نفر توسط فضانورد دیگری از داخل ایستگاه فضایی تیانگونگ هدایت شدند. بازوی رباتیک کنترل از راه دور ون‌تیان به طول ۱۷ فوت(۵ متر) نیز به عملیات کمک کرد.

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *