هند و چین امروز از منطقه مرزی مورد مناقشه خارج می شوند

هند و چین امروز دوشنبه (۲۱ شهریور ماه) پس از بیش از دو سال بن بست پس از یک درگیری مرگبار، نیروهای خود را از منطقه مورد مناقشه در امتداد مرز هیمالیا خارج می کنند.

به گزارش تجارت ایران و چین به نقل از رادیو پاکستان، این خروج کامل پس از چندین دور گفتگو بین مقامات ارشد نظامی دهلی نو و پکن برای جلوگیری از تشدید تنش صورت می گیرد.

بیشتر بخوانید:

پکن خواستار پایبندی صریح هند به اصل چین واحد شد

نفت روسیه به چین و هند وابسته‌تر شد

طبق گزارشی که در خبرگزاری ایرنا منتشر شده است، دو طرف توافق کرده‌اند که استقرار پیشروی در این منطقه را به صورت مرحله‌ای، هماهنگ و راستی‌آزمایی متوقف کنند و در نتیجه نیروهای دو طرف به مناطق مربوطه خود بازگردند.

در خرداد ماه سال جاری؛ دو طرف پس از ۶ ماه گفت و گوی دیپلماتیک درباره مرزهای مورد مناقشه در خط کنترل واقعی به توافق اولیه دست یافتند …

به گزارش  پایگاه خبری «تایمز آو ایندیا»، پس از شش ماه، هند و چین درباره بن‌بست مرزی در شرق لدک، گفت وگوهای دیپلماتیک انجام دادند و توافق کردند که گفتگوها را برای حل و فصل مسائل باقی‌مانده در اولین فرصت تا رسیدن به حالت عادی در روابط دوجانبه ادامه دهند.

در این بیانیه آمده است: وانگ یی وزیر امور خارجه چین در مارس ۲۰۲۲ از هند بازدید و با وزیر امور خارجه و مشاور امنیت ملی این کشور گفتگو کرد، تا این توافق زودتر به سرانجام برسد.

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *