وابستگی اروپا به چین؛ افزایش مبادلات تجاری قاره سبز با اژدهای زرد

دولت چین از افزایش قابل توجه حجم تبادلات تجاری بین این کشور با قاره اروپا نسبت به سال گذشته خبر داد؛ خبری که از رشد صعودی مناسبات تجاری-اقتصادی اروپایی های با چین به رغم فشارهای آمریکا حکایت دارد.

به گزارش تجارت ایران و چین به نقل از شینهوا، طبق اعلام شرکت راه‌آهن دولتی چین، میزان خدمات قطار باری چین- اروپا در ماه گذشته نسبت به دوره مشابه در سال گذشته ۱۸ درصد افزایش یافت و به رکورد ۱۵۸۵ سفر رسید.

بیشتر بخوانید:

بررسی مسیر ترانزیت شرقی-غربی ایران برای حمل کالاهای چین به اروپا

ایران حلقه اتصال چین به خلیج‌فارس، خزر و اروپا

طبق گزارشی که در خبرگزاری ایرنا منتشر شده است، به گفته این شرکت، حدود ۱۵۴هزار کانتینر ۲۰ فوتی (TEU) کالا در ماه آگوست از طریق قطارهای باری حمل شد که ۱۹ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

طی هشت ماه اول سال، تعداد سفرهای قطار باری چین- اروپا با ۵ درصد افزایش سالانه به ۱۰۵۷۵ سفر رسیده است. قطارها در مجموع ۱.۰۲ میلیون کانتینر کالا جابجا کردند که نسبت به سال گذشته ۶ درصد افزایش داشته است.

پیش از این سخنگوی وزارت امور خارجه چین گفته بود اولین مسیر ریلی قطارهای باری چین- اروپا اخیرا ۱۰ هزارمین سفر خود را انجام داده و به رغم بروز اختلال در روند جابجایی مسافر در سطح جهان و ظرفیت ناکافی بار به سبب تداوم شیوع ویروس کرونا، خدمات حمل و نقل میان چین-اروپا را به خوبی انجام شده است.

«وانگ ونبین» گفت از ابتدای سال جاری میلادی، با وجود همه‌گیری ویروس کرونا و تاثیر آن بر شرایط جهان، قطارهای باری چین-اروپا توانسته‌اند عملکرد ایمن و پایدارتری را از خود نشان دهند.

وی افزود: این قطار در شش ماهه نخست سال‌جاری ۷ هزار و ۵۱۴ سفر انجام داده است و بیش از با ۷۲۴ هزار کانتینر کالا جابجا کرده است.

براساس این گزارش، در مدت زمان ۲۶ ماه متوالی، این قطار بیش از هزار سفر در هر ماه انجام شد.

به گفته ونبین قطار باری چین-اروپا به عامل تثبیت کننده و تسریع کننده تجارت میان چین و اروپا تبدیل شده است.

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *