توافق عربستان و چین برای تقویت همکاری انرژی

وزیر انرژی عربستان سعودی و مدیر سازمان ملی انرژی چین اعلام کردند روابطشان در بخش انرژی را تحکیم خواهند کرد.

به گزارش تجارت ایران و چین، خبرگزاری دولتی عربستان سعودی گزارش کرد این مقامات در یک کنفرانس از راه دور، با یکدیگر گفت‌وگو کرده و بر اهمیت ثبات عرضه بلندمدت برای بازارهای نفت، تاکید کردند.

 

بیشتر بخوانید:

حفظ سهم ایران در بازار نفت چین/ کاهش ۳۳۰ هزار بشکه‌ای فروش نفت عربستان به اژدهای زرد

دیدار وزیر دفاع چین و مقام بلندپایه وزارت دفاع عربستان در سنگاپور

طبق گزارشی که در خبرگزاری ایسنا منتشر شده است، شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی عربستان سعودی، پیشتر در دهلی نو تاکید کرده بود اوپک پلاس کار درستی برای تضمین بازارهای نفت باثبات و پایدار، انجام می دهد.

آمریکا و عربستان سعودی از زمان تصمیم گروه تولیدکنندگان نفت اوپک پلاس برای کاهش تولید نفت، اختلاف پیدا کرده اند. این تصمیم با وجود درخواست آمریکا برای به تاخیر افتادن یک ماهه کاهش تولید این گروه و انجام آن پس از انتخابات میان دوره ای نوامبر، گرفته شد.

چین که بزرگترین واردکننده نفت در جهان است، امسال محدودیت‌های کرونایی را حفظ کرد که باعث متاثر شدن شدید فعالیت تجاری و اقتصادی شد و تقاضا برای سوخت در این کشور را کمتر کرد. انتشار گزارش‌هایی مبنی بر این که پکن قصد دارد مدت قرنطینه برای مسافران ورودی را به هفت روز کاهش دهد، اگرچه مورد تائید رسمی مقامات چینی قرار نگرفت اما از قیمت‌ها پشتیبانی کرد.

طبق گزارش خبرگزاری سعودی، شاهزاده عبدالعزیز و ژانگ جیانهوآ، مدیر سازمان ملی انرژی چین توافق کردند به همکاری برای حفظ ثبات در بازارهای انرژی ادامه دهند و عربستان همچنان مطمئن ترین شریک و تامین کننده نفت خام برای چین است.

بر اساس گزارش رویترز، وزیر انرژی عربستان سعودی پیشتر با وزیر بازرگانی ژاپن که یک مشتری مهم دیگر ریاض است، گفت و گو کرده و درباره تحکیم همکاری در زمینه انرژی تبادل نظر کرده بودند.

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *